În școala noastră învață 207 de elevi în 10 clase cu învățământ de nivel gimnazial. Predarea se face bilingv, în limba română resp. limba maghiară, cu cadre didactice profesional bine pregătite cu activitate continuă în diferite domenii al învățămîntului (cadre care predau și în alte școli, cadre cu experiențe în învățământul liceal, specialiști din domeniul psihopedagogic, personal activ în diferite comisii de examinare și evaluare, etc.).

Încercăm să oferim condiții favorabile pentru copii ai căror părinți sunt detașați sau plecați cu locul de muncă în străinătate, oferind ajutor în procesul de învățare (after school) și de acomodare în noua formă de viață.

CLASELE DIN NIVELUL GIMNAZIAL

V. A (15 elevi)
limba de predare: română
diriginte: Cornea Adriana
BARTOK ALEXANDRU
BULARCA ALESSIA-MARIA
DAVID DARIUS-GABRIEL
GĂRĂIACU ELECTRA
GAVRILĂ RICHARD-ALEXANDRU
JARAVETE IZABELLA-MARIA
MARIN ANDREEA-ANAMARIA
MICU RADU-MARIAN
NAGY-LAKATOS SEBASTIAN
NĂSTASE ALEXA-GABRIELA
NISTOR RAREȘ-RĂZVAN
PÎRLOAGA IULIA-MARIA
TANASĂ ALEXIA-ANDREA
VANDRA ALEXIA-IOANA
ZOLTÁN ANDREI-STEFAN
V. B (28 elevi)
limba de predare: maghiară
diriginte: Perjessy Kriszta
BÁCS ANDRÁS-MÁRK
BALLO AKOS
BENKO ANITA-MONIKA
CSATÓ BOGLÁR-TIMEA
CZOFA ANITA-BRIGITTA
DARAGICS ANDRÁS-ZSOLT
DINU ATTILA-CSABA
ÉLTES LÉNÁRD
FERENCZ ANETT-KRISZTINA
FÜLÖP GABRIELLA
FÜLÖP VIKTÓRIA
GÁBOR LÁSZLÓ-ANTONIO
ILYÉS RÓBERT
KARÁCSONY BEATRIX
KERESZTES ZSUZSÁNNA-BEÁTA
KOVÁCS ANITA
LŐRINCZ SZILÁRD
MÁLNÁSI NIMROD-BOTOND
NAGY KIRA-REBEKA
PALKÓ MÁRTON
PUSZTAI BOTOND-HUNOR
SÁNDOR LEVENTE
SEBESTYÉN ÁGNES
SOÓS ATTILA-LÁSZLÓ
SZAKÁCS BALÁZS
SZIGETI SZABOLCS
TERZA MÁRK-SÁNDOR
TUSA GERGŐ-NORBERT
V. C Waldorf (18 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Bodor Vilma
ACZÉL KRISZTIÁN-ÁKOS
DONATH TIMEA
FAZAKAS ZSELYKE
FEKETE EDINA-TAMARA
FÜLÖP BOGLÁRKA
HENTER EMESE
KÁDÁR KINCSŐ-BOGLÁRKA
KERESZTÉLY LÁSZLÓ
KÖLLŐ HANGA
KÓSA KRISZTA-EDINA
MAGYARI HANGA
NÉMETH ZSOMBOR
OLÁH PÉTER
SEBESI KRISTÓF-ZALÁN
SIMÓ ABIGÉL-ZSANETT
TÓTH JANKA
TÓTH ZSÓFIA
VITUS DÁVID
VI. A (17 elevi)
limba de predare: română
diriginte: Adam-Gîrbuleţ Gabriela
CSATLOS EDWIN-CSABA
ENESCU EMANUEL-FLORENTIN
JARAVETE PIERRE
LUNGU LARISA-MARIA
LUNGU PAUL-IONUȚ
MĂSAR LUCA
MORARU RĂZVAN
MUNTEANU MĂDĂLIN-ANDREI
OLARIU DENISA-ALESIA
PETER DARIUS-ȘTEFAN
POPICA COSMIN
POPICA LAURENŢIU
RUJAN NICOLETA-RALUCA
TĂNASE MIHAI-ALEXANDRU
TOADER-KOHL RUCSANDRA-HAJNALKA
VOICU CHRISTIAN-ANDREI
ZAMFIR LORIS-NICOLAE
VI. B (16 elevi)
limba de predare: maghiară
diriginte: Kászoni Suzana
BIBO ERVIN
BUNA KRISZTIÁN-KEVIN
CZOFA ISTVÁN-JÓZSEF
DULL-SZABÓ TIMEA
FAZAKAS NORBERT
FINTA TAMÁS
FORGÁCS ANITA
HORVÁTH TAMÁS
KERCSUJ EDUÁRD-VALENTIN
KOVÁCS ANTAL-JÓZSEF
KOVÁCS BÁLINT
KRISTÁLY ROLAND-PÉTER
PORZSOLT LORANT-ROLAND
ROSTÁS RÓBERT-LEONÁRDÓ
TÉGLÁS SZABOLCS
TOKOS TIBOR
VI. C Waldorf (18 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Péter Médi
BICSOK BARBARA
BOÉR GERGŐ
DEÁK ÁKOS
ELEKES ADRIENN-BORÓKA
FERENCZ ANNA
GYÁRFÁS GYOPÁR-BEATRIX
GYÖRGYICZE ÁKOS
HAIM-BRASSAI MILÁN
JÓZSA BERNADETT-KRISZTA
KISS ZÉNÓ
KOVÁCS BALÁZS-KRISTÓF
MÁRTON ÁDÁM
MARUCZA KRISTÓF
NAGY TAMÁS
PUȚIRAC ADRIENN
REBEKA SZENDE
RIGÓ MÁTÉ-HUNOR
SZAKÁCS DÁVID
VII. A (15 elevi)
limba de predare: română
diriginte: Dumitraşcu Constantin
BĂRCU IOANA-ALEXANDRA
IOVITA ANISIA-MARIA
IRIMIA DELIA-COSMINA
MĂMĂLIGOI IANNYIS-DANIEL
OBREJA ANDREI-DANIEL
OBREJA DENNISE-RAUL
OLARU-MARE ANTONIA-DENISA
ORBAN DENISA-IOANA
ȘERBAN ALEXANDRA
SICĂ NORBERT-GABRIEL
TIMAR RĂZVAN-IONUȚ
TIRON ANGELA-MARIA
VARGA ANDREI-MASSIMILIAN
VÂRTOSU ALEXANDRA
VERES MELANIA-RAMONA
VII. B (21 elevi)
limba de predare: maghiară
diriginte: Kuti Zsuzsa
ANTAL TAMÁS-BENCE
BALLO BELA
BARDOCZ ADORJÁN
BODOR LÁSZLÓ
DOMBI EDVÁRD-DÁNIEL
GABOR MARK
GERÉB GELLÉRT
HOSSZÚ SZABOLCS-HUNOR
IMREH HANNA-KRISZTA
KÁSZONI HUNOR
MÁRK BALÁZS
MOCSI KLAUDIA
NAGY TIKVA-KAMILLA
PETRED TIMEA
STEFÁN BETTINA
SZABÓ MÁRIA
SZÁSZ KRISZTINA-NATALIA
SZIGETI BOTOND
TOMPOS TAMÁS-ROBERT
TOTH EMŐKE-IZABELA
VARGA DOROTTYA
VII. C Waldorf (21 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Szonda Kinga
ALBERT-NAGY ANETT
BALOGH LÁSZLÓ-ATTILA
BEDŐ ANNA
BICSOK ANETT
BODOR SZENDE
BORBÁTH-SZŐCS ÖDÖN
DÁVID GERGŐ-DÁNIEL
DEMETER KRISZTIÁN
KACSÓ BOTOND
KACSÓ GERGELY
KÁDÁR BORÓKA
KÖLLŐ ANNA-VILLŐ
MIKE TAMÁS-NORBERT
MIKLÓS ZONGA
NAGY ANITA-SZABRINA
PAKOCS DORKA-FRUZSINA
PÁL TIMEA-ADRIENN
RABB ÁBEL
VIRÁG ANNA
WELBANKS ANNA-HEATHER
ZELENÁK DÁVID
VIII. A (17 elevi)
limba de predare: română
diriginte: Satîrbașa Anca
AZAMFIREI ADINA
BILIBOC INGRID-ALEXIA
CHICET PETRU-MARIAN
IMBREA ALEXANDRA-RAFAELA
ION CODRUȚA-MARIA
MĂMĂLIGOI ROLLAND
MIHÁLY BENCE
NĂSTASE LUISA-MARIA
PALU ALEX
POP GHEORGHE-ALEXANDRU
RACOLȚEA RAHELA
RĂDULESCU ERIC-ROBERT
SAS GABRIELA
SIMON KRISZTIÁN
SOARE ANDREA-AURELIA
TĂRAŞ ADRIAN
ZAHARIA DAVID-GABRIEL
VIII. B (21 elevi)
limba de predare: maghiară
diriginte: Papp Ágota
BĂLĂNICĂ SZABOLCS-CSANÁD
BARTOS ANETT-ADELHAIDA
BERNÁD ROLAND
BICSAK GERGŐ
BODOSI BALÁZS-ZOLTÁN
BOÉR CSONGOR
BOKOR ANITA-ORSOLYA
BOTOS NORBERT
DARAGICS ZSANETT
DIMA TIHAMÉR
FARKAS TIMEA
FUGARU-SZŐCS BLANKA-PAULA
HAIM-BRASSAI MÁRK
INCZE MIHÁLY
JAKAB BERNADETT-ZSANETT
KÁNYA ÁRON
KISS ESZTER-DEBORA
NAGY ROLAND-KÁROLY
PRÉDA NORBERT
SZABÓ RENÁTA
SZÉKELY HUNOR