În Grădinița cu Program PrelungitPinocchio“, arondată școlii noastre, sunt educați 294 de copii în 13 grupe.

Activitatea instructiv-educativă se desfăşoară în limba română şi maghiară. Educarea şi îngrijirea copiilor este asigurată de cele 22 cadre didactice bine pregătite, ajutate de 9 cadre de îngrijire, o asistentă medicală. De funcţionarea în condiţii favorabile a grădiniţelor răspund 2 cadre didactice auxiliare şi un muncitor de întreţinere.

GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL

combinată A (19 copii)
secția: maghiară
educatoare: Bede Melinda
ÁDÁM ZSELYKE
ANTAL APOLLÓNIA
BALLÓ BOGLÁRKA
CUCU TAMARA-DIANA
DEME JÁNOS-NIKOLÁSZ
FARKAS-FLOREA MAGOR
IOJĂ DEBORA
KOVÁCS KRISZTIÁN
KOVÁCS OTTÓ-MÁRK
MÁRK MIHÁLY-ELEMÉR
MOCSEL LOLITA-EVELIN
MOCSEL SZIDÓNIA-VANESSZA
OLÁH-BADI ISTVÁN
OPRA BALÁZS-LEVENTE
OROSZ LEHEL
ROSTÁS KINCSŐ
RUSU DÁVID-KRISZTIÁN
RUZSA ZOLTÁN-ATTILA
SZIGEHTI RÓBERT
combinată B (17 copii)
secția: română
educatoare: Stroie Doina
APARASCHIVEI SEBASTIAN-DAVID
BUȚA ELIZA-MARIA
CAZACU DARIUS-ANDREI
CZINTOS JÁZMIN
DUMITRASCU NATALIA-ELENA
GROZA ALESSIA-GABRIELA
HOBOI LUIZA-ANTONIA
ISĂCILĂ ANDREI-ȘTEFAN
ISĂCILĂ ANETTE-ELIZA
NAGLER GEORGE-NICOLAS
NEAGOE DRAGOȘ-IONUȚ
OBREJA MAYA-ALEXANDRA
POPICA LAVINIA
SARATEANU MIHAI-ANDREI
TĂUT ELISA
TOIA ȘTEFANIA-KARINA
UNGUREANU MARA-MARIA

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT

mică A (25 copii)
secția: română
educatoare: Muntean Loredana, Olteanu Adriana,
AVRAM YANIS
BÂNDEA ANDREI
BEJAN MIHAI-ALEXANDRU
BENȚA SOFIA-ANDREEA
CÂNDEA EMMA-SOFIA
CHIRIȚĂ MARIA-ANTONIA
CRĂCIUN IULIA-SOFIA
DÎRJAN MIHAELA
DRAGOMIR ANTONIA-CRISTINA
ENACHE ALESSIA-IOANA
HERȚEG MATEI
HULBAN INES-SINZIANA
IACOB DARIUS-IONUȚ
IVAȘCU DARIA-ȘTEFANIA
KOVÁCS LAURA
LUNGU KEVIN-ADRIAN
MAKOS LUANA-ELENA
MICU MATEI-ADRIAN
MILU AYAN
NAGY DENIS-ALEXANDRU
NEAGOIE VICTOR
POPESCU EMA-OLIVIA
POZNA-POP ANDREI
PRUTIANU EDUARD
ROTUNDU-COJOCARU ALEXANDRU
mică B (24 copii)
secția: română
educatoare: Dodan Cornelia, Panțîru Diana,
ANGHEL NATALIA-IOANA
BOER LUCA
BOILĂ EDUARD-ȘTEFAN
BORCSA KINCSŐ
CSIBI SEBASTIAN-RAZVAN
DUCULEȚ ANTONIA-MARIA
FILIP EDUARD-FLORIN
FLOREA SOFIA-MARIA
GRUBISICS VIKTÓRIA
GUGOASA EVA-NATALIA
LASCU ȘTEFANIA-IZABELLA
LOMORA CRISTIAN
LUNGU CRISTIAN-NICOLAE
MAGYAROSI DORKA
MANIGA ION-DOMINIC
MICU DENISA-MARIA
MOISE MATEI
NECHITA FILIP-IOAN
ONU ALEXANDRU-IOAN
OPREA ANISIA
PETRICAN MARIA-ȘTEFANIA
SÎRMĂ ANASTASIA-MARIA
TICUȘAN GHEORGHE-DAVID
ZSIGA SERGIU-MIHAI
mică C (20 copii)
secția: maghiară
educatoare: Comisu Mónika-Rita, Décsei Zsuzsánna,
BAGOLY MIHÁLY
BALIGA TAMÁS-ÖRS
BALOGH ERIKA-ANNA
BENCZE ANNA
BENKŐ SZÓFIA
CSEKE ANNA
CSIKI BENCE-ZOLÁN
ERDÉLYI CSENGELLE
GECSE CSABA-BENCE
GYEPESI ÁDÁM
ILYÉS VIVIEN
KAJCSA CHRISTIAN
MÁRTON HUNOR-JÓZSEF
PAKUCS IZABELLA
PÉTERFI LAURA
PETO IRINGO
SEBESTYÉN HANNA
SOARE-CSOMA BIANKA
USATE ADRIENN-KRISZTINA
VERES IZABELLA
mică D (21 copii)
tagozat: maghiară
óvónő: Dudás-Csiki Blanka, Kiss Tímea,
BARABÁS PANNA-ERZSÉBET
BÉCSI BENCE-LEVENTE
BENE HUNOR
BERDE ADAM
BUSLIG LEHEL
DEÁK ZSELYKE
DEÁK-SZÉP HUNOR
DUKA AKOS
GYÖRFFI ÁDÁM
GYURKA ERIK
JUHOS FANNI
KOCSIS DAVID
MAGYAROSI MÁTÉ-LEVENTE
POR-ROSNYAI ÁKOS
PRÉDA-TOMÁȘ EDINA
SÁRGA NIMRÓD-ISTVÁN
SZÖVÉRFI FANNI
TANKO HUNOR
TORRÓ MILÁN-ERIK
VARGA NOEL
VINTILĂ-VERESS BERNADETT
mijlocie A (25 copii)
secția: română
educatoare: Busuioc Adriana, Coman Anca,
ALHOURANI HANAN
ARUSOAEI ALESSIA
BOC ANASTASIA-MARIA
BUCELEANU RÓBERT-RAYMOND
CHIRIBICI CARLA-MARIA
CIMPOAE IZABELA
COREA RALUCA-MARIA
DÎRJAN DIANA
DRAGOMIR ANDREI-CRISTIAN
ENE DARIUS-VALENTIN
ERDEI ANA-OLIVIA
FLOROI ELISABETA-MARIA
GLĂJAR ANDREI
GLĂJAR DELIA
GORA SABIN
LAZĂR IOANA
LEU MIHAIL
MARIN ANDREI-ALEXANDRU
PUȘCĂRĂU RADU-CRISTIAN
RĂDEANU FLAVIUS-VALENTIN
RADU TUDOR-ALEXANDRU
RÂPIANU MĂDĂLINA-IOANA
SAUCIUC ANTONIA-NICOLETA
TRECICA-CRISTIAN ANDREI-TEODOR
VATANY MILAN
mijlocie B (23 copii)
secția: maghiară
educatoare: Kozma Tünde, Varga Ildikó,
BALÁZSI SOMA
BRANZOI ANDREA
CZINE GERGŐ-EDE
ERDEI ILINCA
FARKAS RENESMEE-VIVIEN
FINTA-DEREGUS ATTILA
FÜLÖP MILÁN-TAMÁS
HAJDÚ HANNA
INCZE BENETT
LUCA-KISS KITTI
PAPP LILLA
PATAKI ÁBEL
PETHES NOEL
PETRICI KRISZTIAN
SERA ROLAND-EDUARD
SERB MARK-TEODOR
ȘTEF MAYA-VIKTÓRIA
SZÁFTA ABIGÉL
TAMÁSI RÉKA-HANNA
TOKOS CSABA
TOKOS-MUZSNAI ZSOLT
ZINTZ VANESSZA-BARBARA
ZSIGÓ MÁTYÁS
mijlocie C (25 copii)
secția: maghiară
educatoare: Csiszér Erzsébet, Gajdó Tünde,
BARABÁS MÁRTON-ANDRÁS
CIOBOTARU HELGA
DAROCZ HUNOR-ATTILA
DEZSŐ BERNADETT-ADRIENN
ENYED EDINA
FARKAS KRISTÓF
FERENCZ NÓRA
HEGEDÜS TAMÁS
HOLLANDA GERGŐ
JUGĂNARU LARA
KÁROLY KEVIN-MÁRK
KELEMEN DÁVID
KOCSIS MÁTÉ
KOZMA BENCE
LUKÁCS TAMÁS
MATÉ FRIDA
MÁTHÉ OLIVÉR
PALOTÁS DÓRA-HANGA
SÁNTA ÁBEL
SZABÓ JÓZSEF-BALÁZS
SZŐCS NÓRA
TIMÁR ERIK
TÖRÖK ÁKOS
VAJNA VIVIEN-ZSANETT
VANCEA NÓRA
mare A (26 copii)
secția: română
educatoare: Crăcuț Ramona, Sanda Cătălina,
ANDREI LAURENTIU
BARIȘ RALUCA-ANDREEA
BORICEAN MAYA-ILEANA
CÎMPEAN ANASTASIA-MARIA
COMAN DRAGOȘ
CZIFRA ROBERT-STEFAN
DODAN SELENA-MARIA
DORU RIANA-IOANA
DUMITRESCU KRISZTA
HARITON CARLA-ŞTEFANIA
HERTEG ANA
HOAMIA GHEORGHE-ANDREI
IULIȘCA MATEI-MARIAN
IVAȘCU DELIA-MARIA
LASCU ANDRA-MARIA
MANTA SOFIA
MICU ALEXANDRA-MARIA
MORARU MAIA-TEODORA
NEAGOE-ANTON DAVID-MIHAI
NECHITA CĂLIN-PETRU
PANȚÂRU AMALIA
PANTELIMON SEBASTIAN-ȘTEFAN
PASTORIU VALENTINA-MARIA
POP VLAD-RAUL
RUSU DAVID-CLAUDIU
SILEA DALIA
mare B (24 copii)
secția: română
educatoare: Manole Mirela, Tănăsoiu Sânziana,
ALBICSUK DAVID-NICOLAS
ANGHEL DRAGOȘ-ȘTEFAN
BACIU MIHAI-ALEXANDRU
BONG MAIA-VALENTINA
BORHAN EDUARD-VASILE
CÂNDEA ALEXANDRU
CIOCANEA DAVID-ANDREI
COREA DAVID-ANDREI
CRĂCIUN VLAD-ȘTEFAN
CUCU ALEXANDRA-CRISTINA
DARAGICS NÓRA
DENES NATALIA
ENESCU IOANA-FRANCESCA
FĂȚAN CLAUDIU
FĂȚAN NADIA
LASCĂR RAUL-ALEXANDRU
MANEA DANIEL-CONSTANTIN
MUREA REBECA-MARIA
OLARIU EDUARD-MATEI
PANȚÎRU MARA-ANASTASIA
PREDICIOIU RAREȘ
RACOVIȚĂ ANDREI-RAREȘ
RECHIȚEAN ROBERT-ȘTEFĂNUȚ
STANCU IOANA-MARIA
mare C (21 copii)
secția: maghiară
educatoare: Orosz Boglárka, Szilvási Melinda,
BARTHA GERGŐ-NIMRÓD
BÎRLĂ YASMINA
BIRO HANNA
BÓDI-MORAR MÁRK
BURJÁN TAMÁS
DÁVID DÓRA
GABOS MAGOR
GÁSPÁR BALÁZS-VILMOS
HATHÁZI HANNA-TIMEA
HEGYI GYOPAR
HIDEG-LUKÁCS VIVIEN
IANCU RÓBERT
JANOS BOGLARKA
KARÁCSONY EGON
KISS REGO
PALOTAS BENCE
PATKOS ABIGEL
PUSZTAI ZALÁN-ZSOLT
SZÁSZ IRINGÓ-BORÓKA
TOTH MÁTYÁS
VERES HÉZEL-HELGA
mare D (24 copii)
secția: maghiară
educatoare: Berde Enikő, Nagy Csilla-Emilia,
AMBRUS JANKA-JÁZMIN
BÁDI BOTOND-BENCE
BÁLINT ALEXA-EMMA
COMAN DORKA
CSATLOS ANNA
DÉNES ANNA-SÁRA
DOMOKOS ABIGÉL
FODOR LÓRÁNT-DOMINIK
GÂRBEA YVETTE
ILYÉS PETRA
JÉNÁKI ZÉTÉNY
KAJCSA NICOLE-VIVIEN
KINCSES ÁBEL-JÓZSUÉ
PALKÓ-GYÖNGYÖSI DOROTTYA
SOARE-CSOMA RÓBERT
SZÉN NOÉMI
TANKO MARK
TANKO ORS
TIMA ÁKOS
TINESZ ARTHUR
TOMA-SZOLLOSI CSENGE
TÖRÖK BENCE
ÜTŐ MÁTÉ
ZATYKÓ SÁRA