În școala noastră învață 290 de elevi în 15 clase de învățământ primar. Predarea se face bilingv, în limba română resp. limba maghiară, cu cadre didactice pregătite periodic la nivel corespunzător.

Resursele noastre materiale și intelectuale sunt orientate și către copii din clasele pregătitoare. Aceste clase sunt situate la etajele superioare (etajul II.) pentru o protejare mai bună de categoriile de elevi din clasele mai mari, sunt echipate toalete, exclusiv pentru cei mici, dar și personalul de îngrijire încearcă să asigure condiții cât mai favorabile pentru cei nou veniți în școală.

CLASELE DIN NIVELUL ELEMENTAR

pregătitoare A (15 elevi)
limba de predare: română
învățător: Benedek Judit
CIOCĂNEA YANNIS-CRISTIAN
CONSTANTINESCU SANDRA
COȘA DORINA-ELENA
DUMITRESCU MICHAEL-DAIRON
HORVÁTH ÁRMIN-ROLAND
HRISTACHE DIANA-MARIA
IONEL ALEXANDRU
MANEA MATEI-MARC
MIHĂILĂ ROBERT-CLAUDIU
PETRE EDUARD-NICOLAE
POPICA IOAN
RÂPIANU MATEI-EMILIAN
SZŐCS AYAN-ANDREI
TARAS NICOLAS
VÂLCAN ANDREA-MELINDA
pregătitoare B (16 elevi)
limba de predare: maghiară
învățător: Pál Rozália
BÁLINT ATTILA-CSONGOR
BOLDIZSÁR-NAGY KRISZTIÁN
CIOBOTARU SEBASTIAN
CRĂCIUN KRISZTIÁN
GOGA MÓNIKA
KERTÉSZ ESZTER
KRÁJNIK DORKA-VIVIEN
MEREUTA JESSICA-HENRIETTA
MOCSEL ERIKA-KINCSŐ
PAPP HUNOR
PAPP KRISTÓF-LEVENTE
POLGÁR HANNA-RENÁTA
RENDI ALEXANDRA-KINGA
ROSTÁS MÁRIO-KRISZTIÁN
ȘERBAN ROBERT-ANDREI
TÓTH TAMARA-VIVIEN
pregătitoare C Waldorf (24 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Konát Eszter
ÁDÁM ESZTER
AMBRUS GERGŐ
BÁCS ZOÉ
BÁLINT ESZTER
BARTHA RÓZA
BARTI ESZTER
BEDŐ-KULPINSKI ADA-NÓRA
FLORIÁN BALÁZS
GÁSPÁR UZONKA-GYOPÁR
GECSE ANDREA-NIKOLETT
GYÖRGYICE FANNI
MÉDER CSABA
PAP GERGŐ-ETELE
PAPP BORÓKA
PARA ÖRS-KOPPÁNY
PÉTER ÁRNIKA
SÁNTA BORÓKA
SMAZENKA MÁTYÁS
SZŐCS ORSOLYA
SZŐCS RÓBERT-DENIS
TAMÁS PANNA
TÓTH ZALÁN
VIRÁG LOLA
VRABIE-KOVÁCS BENDEGÚZ
I. A (16 elevi)
limba de predare: română
învățător: Alexandrescu Gabriella
BOGDAN FLAVIUS-GABRIEL
BULARCA RAISA-ELENA
CIMPOAIE ADELINA
DÎRJAN LAVINIA-BIANCA
LUNGU ALEXANDRU
MAGHIAR DRAGOȘ
MĂMĂLIGOI HANNA-ALESYIA
MANTA EDUARD-MATEI
MIHĂILĂ DENISA-ALEXANDRA
PONTA DENIS-RAUL
SICA PATRICIA-GABRIELA
SOARE FLORENTINA-CRISTINA
ŞOIMAN DAVID-EDUARD
TANKÓ MAIA-TEODORA
TIMAR ARSENIE
TOIA ALEXANDRA-MARIA
I. B (16 elevi)
limba de predare: maghiară
învățător: Pozna Gabriella
BEDŐ BOTOND
BENKŐ CSABA-BENCE
BERNÁD DÁNIEL
BOKOR DÁVID
BOROS KLEON-DÁRIUSZ
FAZAKAS ATTILA
FAZAKAS FERENC
GRIGA DÁVID
ILKEI KRISZTIÁN
IMREH HELEN
KISS DORKA-EMMA
MANOLE KRISZTA-NIKOLETTA
RÁC NOÉMI
SZAKÁCS MÁRK-DÁVID
SZAKÁCS MIKLÓS-ROLAND
TIMÁR HUNOR-ISTVÁN
I. C Waldorf (23 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Incze Mária-Beáta
ALBERT KÁROLY-SZABOLCS
AMBRUS ÁBEL
BALÁZS JÁZMIN-KINGA
BEDŐ-KULPINSKI ROLAND
CZEGŐ ÁBEL
DÉNES ZALÁN
ERDEI ISABELA-SOFIA
ERDEI-VERESS ESZTER-GYOPÁR
JÁNOSI BALÁZS
JÓZSI MÁTYÁS
KOVÁCS EDUÁRD
KURTA-ÁRVAY LUCA
MARCU ZSELYKE-BOROKA
PAKOCS REBEKA
PAPP ESZTER
PETRÁSS IDA-PANNA
RAB-FEJÉR BENDEGÚZ
SIKÓ-BARABÁSI SÁRA
SZABÓ ZSÓFIA
TAMÁS-BARTA DORKA
TINESZ ROLAND
TOADER SZILÁRD
VIRÁG VIOLA
II. A (13 elevi)
limba de predare: română
învățător: Szilágyi Erzsébet
AGĂBOROAEI ALEXANDRA-ANDREEA
BĂRĂNCEANU RADU-ANDREI
BOROVINA VICTOR
COȘA CĂLIN-ȘTEFAN
DRAGOMIR CONSTANTIN-SAMIR
GANGA LAVINIA
GHICAN TEODORA-CLAUDIA
KOVAKS TIBOR-FERENCZ
MIREȚ YANNIS
ODOBEȘTEANU SARA-MARIA
ŞOIMAN RAUL-YANNIS
STANCIU MARIA-ANTONIA
TĂUT TUDOR
II. B (18 elevi)
limba de predare: maghiară
învățător: Fábián Vera
BÁLINT KRISTÓF-ISTVÁN
BENKŐ ANNABELL
BOTOS SZABOLCS
DARAGICS TIHAMÉR
GABOR GABRIELLA-ORSOLYA
GYULAI ZSOMBOR
HODOR ZALAN
KISS ALPÁR
KURTA BENDEGUZ
MIKLÓS MÁTÉ
MOLNÁR MAGOR
NAGY DÁVID
NAGY TAMÁS
OPRA KRISZTIÁN
RAB DÁVID
SZAKÁCS ZSANETT
SZKRIDON GERGŐ-ÁKOS
VARGA NÓRA
II. C Waldorf (24 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Papp Judit
ÁDÁM BORÓKA
AMBRUS MAJA-RÉKA
ANDRÁS KATA
BENKŐ NÓRA
BERKECZI ZSOLT
BORBÁTH-SZŐCS EMMA
FÜLÖP FARKAS
GÁL APOR
KOVACS ESZTER
MAGYARI IRINGÓ
MÉDER ZSÓFIA
MIKE SZABOLCS-GERGŐ
MIKE TAMÁS-BARNA
MIKLÓS ZENKŐ
PAPP MÁRTON
PÉTER BERCEL-REGŐ
PUŢIRAC ORSOLYA
SIKÓ-BARABÁSI SÁMUEL
SMAZENKA TAMÁS
SZEKERES GRÉTA
SZŐCS UZONKA
TÓTH-KOVÁCS IRINGÓ
VARGA ÁDÁM
VETRÓ-BODONI BENCE
III. A (20 elevi)
limba de predare: română
învățător: Costache Rodica
BUCELEANU ROLAN-RAUL
DRAGOMIR ANTONIO-ANDREI
GHEOGHE DENISA-MIHAELA
GHIŢĂ IULIA-DENISA
IGNAT ALIN-MARIAN
KARANCSY RAISA-ALEXANDRA
LASZLO MATTEO
MOGDA IANIS-ȘTEFAN
MOVILĂU DAVIS-ȘTAFAN
NAGY ENDRE
PETRE ȘTEFAN-ALEXANDRU
PUȘCĂRĂU MIHAI-DRAGOȘ
RUJAN ANA-ELENA
SAVU ANISIA
SICĂ RAUL-ADRIAN
TANKÓ OTILIA-ALEXIA
TRIFAN DAMIAN-CRISTIAN
UNGUREANU ADELINA-GABRIELA
VASILIU MAYA-CRISTIANA
VLĂDESCU COSMINA
III. B (25 elevi)
limba de predare: maghiară
învățător: Incze Mária
BALOG ANITA
BOROS JÁNOS-KOPPÁNY
BUDI BOGLÁRKA
CZOFA LEVENTE
DAN MIHAI
DEÁK MERCÉDESZ-HELÉNA
FAZAKAS NANDOR-BALAZS
FERENCZ ANNA-MÁRIA
GÁBOR VIKTORIA-ANITA
GERGELY HENRIETTA-MONIKA
GYÖRGY EDINA
IORDACHE HAJNALKA-BARBARA
KEREKES BERNADETT
KOVÁCS KATINKA
KRÁJNIK SZABOLCS-MÁRK
PÁL ÁBEL
PAP KRISZTIÁN-MIHÁLY
POLGÁR DÁNIEL-KRISZTIÁN
RAB SZILÁRD
ROSTÁS TÜNDE-BERNADETT
RUZSA ANITA-ALEXANDRA
SZÁFTA VANDA-NOÉMI
TAMÁS EDINA
TOMA-SZÖLLŐSI SZILÁRD
VARGA HENRIETTA
III. C Waldorf (22 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Sikó-Barabási Eszter
ASZTALOS JÁZMIN-TAMARA
ASZTALOS ÖRS-TRISZTÁN
BARTI EMESE
BICSOK MÁTÉ
BOKOR RAMONA
COMISU CRISTIAN-MARIUS
CZEGŐ BOGLÁRKA
FAZAKAS BOGLÁRKA
GÁL EMMA
GÁSPÁR ANNA-SAROLTA
GYÖRGY KATINKA
KÁDÁR VILLŐ
KARÁCSONY PETRA-IRINGÓ
KÁTAI BORÓKA
KOVACS BOROKA
KURTA-ÁRVAY IZSÓ
ORBÁN DÁNIEL
PETRASS KATALIN-BORÓKA
SIMON ZOLTÁN
SZABO ESZTER
SZENTE DOROTTYA
TAMÁSI KRISZTIÁN
IV. A (14 elevi)
limba de predare: română
învățător: Musteaţă Maria
BULARCA ALESSIA-MARIA
DAVID DARIUS-GABRIEL
GANGA ALEXANDRA
GĂRĂIACU ELECTRA
GAVRILĂ RICHARD-ALEXANDRU
MAKOS LUCA
MARIN ANDREEA-ANAMARIA
MICU RADU-MARIAN
NAGY-LAKATOS SEBASTIAN
NĂSTASE ALEXA-GABRIELA
NISTOR RAREȘ-RĂZVAN
PÎRLOAGA IULIA-MARIA
SEBESTYÉN ÁGNES
TANASĂ ALEXIA-ANDREA
IV. B (28 elevi)
limba de predare: maghiară
învățător: Berekméri Mihály
BÁCS ANDRÁS-MÁRK
BARA ANTAL-DÁVID
BUCUR VIKTÓRIA
CZOFA ANITA-BRIGITTA
DATKI KINCSŐ-ADRIENN
DINU ATTILA-CSABA
FADGYAS HANNA
FERENCZ ANETT-KRISZTINA
FÜLÖP GABRIELLA
FÜLÖP VIKTÓRIA
GÁLL VIOLA
KARÁCSONY BEATRIX
KÁTAI ISTVÁN
KERESZTES ZSUZSÁNNA-BEÁTA
KOVÁCS ANITA
LŐRINCZ SZILÁRD
MÁLNÁSI NIMROD-BOTOND
PĂDUREANU BIANCA-LOREDANA
PALKÓ MÁRTON
PUSZTAI BOTOND-HUNOR
RUZSA ZSOLT
SÁNDOR LEVENTE
SOÓS ATTILA-LÁSZLÓ
SZÉKELY ZSÓFIA
TERZA MÁRK-SÁNDOR
TUSA GERGŐ-NORBERT
ÜKE NOÉMI-BRIGITTA
ZOLTÁN ANDREI-STEFAN
IV. C Waldorf (16 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Miklós Xénia
FAZAKAS ZSELYKE
FEKETE EDINA-TAMARA
FÜLÖP BOGLÁRKA
GERGELY JÓZSEF-BENJAMIN
HENTER EMESE
KÁDÁR KINCSŐ-BOGLÁRKA
KERESZTÉLY LÁSZLÓ
KÖLLŐ HANGA
KÓSA KRISZTA-EDINA
MAGYARI HANGA
NÉMETH ZSOMBOR
OLÁH PÉTER
SIMÓ ABIGÉL-ZSANETT
TÓTH JANKA
TÓTH ZSÓFIA
VITUS DÁVID