În școala noastră învață 294 de elevi în 15 clase de învățământ primar. Predarea se face bilingv, în limba română resp. limba maghiară, cu cadre didactice pregătite periodic la nivel corespunzător.

Resursele noastre materiale și intelectuale sunt orientate și către copii din clasele pregătitoare. Aceste clase sunt situate la etajele superioare (etajul II.) pentru o protejare mai bună de categoriile de elevi din clasele mai mari, sunt echipate toalete, exclusiv pentru cei mici, dar și personalul de îngrijire încearcă să asigure condiții cât mai favorabile pentru cei nou veniți în școală.

CLASELE DIN NIVELUL ELEMENTAR

pregătitoare A (24 elevi)
secția: română
învățător: Costache Rodica
AILENEI DAVID-CRISTIAN
ALBICSUK DAVID-NICOLAS
AMARIEI LUCA-ANDREI
ANGHEL DRAGOȘ-ȘTEFAN
BLEDEA SARA-NICOLA
CAZACU DARIUS-ANDREI
CIORICI AMALIA-IOANA
COREA DAVID-ANDREI
CZIFRA ROBERT-STEFAN
DÂRJAN ADINA-TEODORA
ENESCU IOANA-FRANCESCA
FĂȚAN NADIA
HOAMIA GHEORGHE-ANDREI
HOBOI LUIZA-ANTONIA
ISĂCILĂ ANETTE-ELIZA
KÁDÁR REBECA
MICU ALEXANDRA-MARIA
MUREA REBECA-MARIA
OLARIU EDUARD-MATEI
OLARU OVIDIU
RACOVIȚĂ ANDREI-RAREȘ
RUSU DAVID-CLAUDIU
UGRI DÁVID
UNGUREANU MARA-MARIA
pregătitoare B (18 elevi)
secția: maghiară
învățător: Incze Mária
ALBERT MÁTYÁS
BÁDI BOTOND-BENCE
BAKOS NIMROD-ZSOLT
BARTHA GERGŐ-NIMRÓD
CUCU ALEXANDRA-CRISTINA
FODOR LÓRÁNT-DOMINIK
GABOS MAGOR
GÁSPÁR BALÁZS-VILMOS
GÁSPÁR KRISTÓF-NORBERT
IANCU RÓBERT
MOCSEL LOLITA-EVELIN
OPRA BALÁZS-LEVENTE
OROSZ LEHEL
PUSZTAI ZALÁN-ZSOLT
SZÉKELY ELŐD
TOMA-SZOLLOSI CSENGE
TÖRÖK BENCE
TURCAN ARTUR-CRISTIAN
pregătitoare C Waldorf (25 elevi)
secția: maghiară
învățător: Sikó-Barabási Eszter
BALOGH DÁNIEL-VIKTOR
BARTHA REBEKA
BENEDEK PETER
BORCSA BENCE
CZEGŐ BOLDIZSÁR
DÉNES ANNA-SÁRA
DURKÓ SÁNDOR-ERNŐ
HORVÁT GYOPÁR
KARÁCSONY EGON
KATÓ LILI
KOLCSÁR ZONGA
LÁZÁR TAMÁS
MANTA SOFIA
NAGY SOMA
OLÁH-BADI ISTVÁN
ORBÁN LÍDIA-SÁRA
PÉTER SIMON
PORA BOGLARKA-LENA
TAKACS KRISZTINA
TINESZ ARTHUR
TÓTH ZSELYKE
VAS LUCA
VETRO-BODONI FLÓRA
VITÁLYOS PANNA
ZSIGMOND LILI
I. A (21 elevi)
secția: română
învățător: Musteaţă Maria
BUȚA ALESSIA-IOANA
CORDUNEANU LEONARD-SEBASTIAN
DÎRJAN LIVIA
ENE DAVID-MATEI
HADJUPANAYIOTOU EIRINI
HURGHIȘ ANDREI
LUKÁCS PATRICK-ANDREI
MANEA CĂLIN-GABRIEL
MECHIS ADAM-TUDOR
MOGDA ALEX-RAFAEL
MOGDA SANDRA-MIHAELA
MOVILĂU ADELIN-NICOLAE
NAN ANDREI-BOGDAN
NECȘOIU TUDOR-ADRIAN
RECHIȚEAN EDUARD-ANDREI
ROMEGHEA THEODORA
SARCA MATTEO-SASHA
SBÎRCIOG DAVID-MATEI
SILYE VIKTÓRIA
TIMAR LUCA
ZAMFIR PATRICK-MIHAI
I. B (18 elevi)
secția: maghiară
învățător: Mezei Iringó
BARTA RÓBERT
BUTYKA DOMINIK
CINTOS BÍBORKA
DARAGICS PETRA
GABOR ARAPD-ATTILA
JAKO-SZEKELY ZSANETT
KAJCSA ÁBEL
MÁRTON CSABA-ERKI
MOLNÁR GYOPÁR-BEÁTA
MOLNÁR-KISS BALÁZS
OROSZ GABRIELLA
RĂCĂȘAN-KONCZ TAMARA
RETYI BOROKA
ROSTAS MARIO-KRISZTIAN
RUZSA ANDREA-PATRICIA
RUZSA PATRIK
TÉGLÁS MÁRK-ATTILA
ZOLDE ROLAND
I. C Waldorf (24 elevi)
secția: maghiară
învățător: Mikola Edith
BARB EMMA
CSŐSZ CSANÁD
DERZSI SOMA
DERZSI TIFFANY
ERDEI-VERES HANGA-DÓRA
FEKETE-LOVAS HÉDI
FÜLÖP JÁZMIN
GYÖRGYJAKAB PÁL
INCZE-BARTHA SÁNDOR
JÁNOSI SOMA
JÓZSI MAJA
KARDA GYOPÁR-PANKA
KÁTAI CSENGE
KIS KINCSŐ-ANNA
KOLCSÁR ZENTE
KRISTÁLY ZONGA
KURTA ZSÓFI
RÁPOLTI LÁSZLÓ-ÁBEL
REBEKA LILLA
SIKÓ-BARABÁSI EMMA
SZÉKELY BOGLÁRKA
SZEKERES KRISTÓF
SZILÁGYI-NAGY JÚLIA
SZŐCS NÓRA
II. A (17 elevi)
secția: română
învățător: Benedek Judit
BORICEANU FABIEN-CLAUDIO
CIOCĂNEA YANNIS-CRISTIAN
CONSTANTINESCU SANDRA
COȘA DORINA-ELENA
DUMITRESCU MICHAEL-DAIRON
FARCAȘ MIRIAM-SARA
HORVÁTH ÁRMIN-ROLAND
HRISTACHE DIANA-MARIA
IONEL ALEXANDRU
MANEA MATEI-MARC
MIHĂILĂ ROBERT-CLAUDIU
PETRE EDUARD-NICOLAE
POPICA IOAN
RÂPIANU MATEI-EMILIAN
SZŐCS AYAN-ANDREI
TARAS NICOLAS
VÂLCAN ANDREA-MELINDA
II. B (14 elevi)
secția: maghiară
învățător: Pál Rozália
BÁLINT ATTILA-CSONGOR
BOLDIZSÁR-NAGY KRISZTIÁN
CIOBOTARU SEBASTIAN
CRĂCIUN KRISZTIÁN
FODOR ZSOLT-SZABOLCS
GOGA MÓNIKA
KERTÉSZ ESZTER
KRÁJNIK DORKA-VIVIEN
MEREUTA JESSICA-HENRIETTA
MOCSEL ERIKA-KINCSŐ
PAPP HUNOR
PAPP KRISTÓF-LEVENTE
RENDI ALEXANDRA-KINGA
ȘERBAN ROBERT-ANDREI
II. C Waldorf (23 elevi)
secția: maghiară
învățător: Konát Eszter
ÁDÁM ESZTER
AMBRUS GERGO
BÁCS ZOÉ
BÁLINT ESZTER
BARTHA RÓZA
BARTI ESZTER
BEDO KULPINSKI ADA-NORA
FLORIAN BALAZS
GÁSPÁR UZONKA-GYOPÁR
GECSE ANDREA-NIKOLETT
GYORGYICZE FANNI
MÉDER CSABA
PAP GERGŐ-ETELE
PAPP BORÓKA
PARA ÖRS-KOPPÁNY
PÉTER ÁRNIKA
SÁNTA BORÓKA
SMAZENKA MATYAS
SZOCS ROBERT-DENIS
TAMAS PANNA
TÓTH ZALÁN
VIRAG LOLA
VRABIE-KOVÁCS BENDEGÚZ
III. A (17 elevi)
secția: română
învățător: Alexandrescu Gabriella
BOGDAN FLAVIUS-GABRIEL
BULARCA RAISA-ELENA
CIMPOAIE ADELINA
DĂNILĂ MĂDĂLIN-PETRUŢ
DÎRJAN LAVINIA-BIANCA
LUNGU ALEXANDRU
MAGHIAR DRAGOȘ
MĂMĂLIGOI HANNA-ALESYIA
MANDALIAN AZADUHI-ȘTEFANIA
MANTA EDUARD-MATEI
MIHĂILĂ DENISA-ALEXANDRA
SICA PATRICIA-GABRIELA
SOARE FLORENTINA-CRISTINA
ŞOIMAN DAVID-EDUARD
TANKÓ MAIA-TEODORA
TIMAR ARSENIE
TOIA ALEXANDRA-MARIA
III. B (17 elevi)
secția: maghiară
învățător: Bajcsi Erika
BEDO BOTOND
BENKŐ CSABA-BENCE
BERNÁD DÁNIEL
BOKOR DÁVID
FAZAKAS ATTILA
FAZAKAS FERENC
ILKEI KRISZTIÁN
IMREH HELEN
KISS DORKA-EMMA
MANOLE KRISZTA-NIKOLETTA
ÖTVÖS SZABOLCS
RÁKOSI NÓRA-KLAUDIA
ROSTÁS TÜNDE-BERNADETT
SZAKÁCS MÁRK-DÁVID
SZAKÁCS MIKLÓS-ROLAND
TANKÓ EMMA
TIMÁR HUNOR-ISTVÁN
III. C Waldorf (23 elevi)
secția: maghiară
învățător: Incze Mária-Beáta
AMBRUS ÁBEL
BALÁZS JÁZMIN-KINGA
BEDŐ-KULPINSKI ROLAND
CZEGŐ ÁBEL
DÉNES ZALÁN
ERDEI ISABELA-SOFIA
ERDEI-VERESS ESZTER-GYOPÁR
JÁNOSI BALÁZS
JÓZSI MÁTYÁS
KOVÁCS EDUÁRD
KURTA-ÁRVAY LUCA
MAGDÓ BÍBORKA-ANGYALKA
MARCU ZSELYKE-BOROKA
PAKOCS REBEKA
PAPP ESZTER
PETRÁSS IDA-PANNA
RAB-FEJÉR BENDEGÚZ
SIKÓ-BARABÁSI SÁRA
SZABÓ ZSÓFIA
TAMÁS-BARTA DORKA
TINESZ ROLAND
TOADER SZILÁRD
VIRÁG VIOLA
IV. A (13 elevi)
secția: română
învățător: Szilágyi Erzsébet
AGĂBOROAEI ALEXANDRA-ANDREEA
BĂRĂNCEANU RADU-ANDREI
BOROVINA VICTOR
BUCUR SEBASTIAN-MIHAI
COȘA CĂLIN-ȘTEFAN
DRAGOMIR CONSTANTIN-SAMIR
GHICAN TEODORA-CLAUDIA
KOVAKS TIBOR-FERENCZ
MIREȚ YANNIS
ODOBEȘTEANU SARA-MARIA
ŞOIMAN RAUL-YANNIS
STANCIU MARIA-ANTONIA
TĂUT TUDOR
IV. B (19 elevi)
secția: maghiară
învățător: Fábián Vera
BÁLINT KRISTÓF-ISTVÁN
BENKŐ ANNABELL
BOTOS SZABOLCS
DARAGICS TIHAMÉR
GABOR GABRIELLA-ORSOLYA
GYULAI ZSOMBOR
HODOR ZALAN
KISS ALPÁR
KONYA GABRIELA-BEATRIX
KURTA BENDEGUZ
MIKLÓS MÁTÉ
MOLNÁR MAGOR
NAGY DÁVID
NAGY TAMÁS
OPRA KRISZTIÁN
RAB DÁVID
SZAKÁCS ZSANETT
SZKRIDON GERGŐ-ÁKOS
VARGA NÓRA
IV. C Waldorf (21 elevi)
secția: maghiară
învățător: Papp Judit
ÁDÁM BORÓKA
AMBRUS MAJA-RÉKA
ANDRÁS KATA
BENKŐ NÓRA
BERKECZI ZSOLT
BORBÁTH-SZŐCS EMMA
FÜLÖP FARKAS
GÁL APOR
KOVACS ESZTER
MÉDER ZSÓFIA
MIKE SZABOLCS-GERGŐ
MIKE TAMÁS-BARNA
MIKLÓS ZENKŐ
PAPP MÁRTON
PÉTER BERCEL-REGŐ
PUŢIRAC ORSOLYA
SIKÓ-BARABÁSI SÁMUEL
SMAZENKA TAMÁS
SZEKERES GRÉTA
VARGA ÁDÁM
VETRÓ-BODONI BENCE