În școala noastră învață 227 de elevi în 12 clase cu învățământ de nivel gimnazial. Predarea se face bilingv, în limba română resp. limba maghiară, cu cadre didactice profesional bine pregătite cu activitate continuă în diferite domenii al învățămîntului (cadre care predau și în alte școli, cadre cu experiențe în învățământul liceal, specialiști din domeniul psihopedagogic, personal activ în diferite comisii de examinare și evaluare, etc.).

Încercăm să oferim condiții favorabile pentru copii ai căror părinți sunt detașați sau plecați cu locul de muncă în străinătate, oferind ajutor în procesul de învățare (after school) și de acomodare în noua formă de viață.

CLASELE DIN NIVELUL GIMNAZIAL

V. A (20 elevi)
clasă: sala 16.
limba de predare: română
diriginte: Apostu Lăcrămioara Constanța
BOILĂ BOGDAN-GHEORGHE
BORICEANU FABIEN-CLAUDIO
CIOCĂNEA YANNIS-CRISTIAN
CONSTANTINESCU SANDRA
COȘA DORINA-ELENA
DEMETER NÓRA-NIKOLETT
DUMITRESCU MICHAEL-DAIRON
HORVÁTH ÁRMIN-ROLAND
HRISTACHE DIANA-MARIA
IONEL ALEXANDRU
JITEA LAURENŢIU-MARIAN
MANEA MATEI-MARC
MIHĂILĂ ROBERT-CLAUDIU
PETRE EDUARD-NICOLAE
POPICA IOAN
SERBAN RAUL-LAURENTIU
SZŐCS AYAN-ANDREI
TARAS NICOLAS
TÖRÖK LEVENTE
VÂLCAN ANDREA-MELINDA
V. B (14 elevi)
clasă: sala 19.
limba de predare: maghiară
diriginte: Gábory Suzana
BÁLINT ATTILA-CSONGOR
BOLDIZSÁR-NAGY KRISZTIÁN
CIOBOTARU SEBASTIAN
CRĂCIUN KRISZTIÁN
FODOR ZSOLT-SZABOLCS
KERTÉSZ ESZTER
KRÁJNIK DORKA-VIVIEN
MARCU ZSELYKE-BORÓKA
MEREUTA JESSICA-HENRIETTA
PAPP HUNOR
RENDI ALEXANDRA-KINGA
SANTHA AKOS-BOTOND
ȘERBAN ROBERT-ANDREI
SONKA ANDREA
V. C Waldorf (24 elevi)
clasă: sala 1.
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Bodor Vilma
AMBRUS GERGO
BÁCS ZOÉ
BÁLINT ESZTER
BARTHA RÓZA
BARTI ESZTER
BEDŐ-KULPINSKI ADA-NORA
DONÁTH CSILLA
FLORIAN BALÁZS
GECSE ANDREA-NIKOLETT
GYORGYICZE FANNI
KONNÁTH REBEKA
MÉDER CSABA
MODENA SAMUEL
PAP GERGŐ-ETELE
PAPP BORÓKA
PARA ÖRS-KOPPÁNY
PÉTER ÁRNIKA
SÁNTA BORÓKA
SMAZENKA MATYAS
SZOCS ROBERT-DENIS
TAMAS PANNA
TÓTH ZALÁN
VÁNYOLOS-ALBERT ABA
VRABIE-KOVÁCS BENDEGÚZ
VI. A (14 elevi)
clasă: sala 17.
limba de predare: română
diriginte: Adam Girbuleț Gabriela
BULARCA RAISA-ELENA
CIMPOAIE ADELINA
DĂNILĂ MĂDĂLIN-PETRUŢ
DÎRJAN LAVINIA-BIANCA
LUNGU ALEXANDRU
MAGHIAR DRAGOȘ
MĂMĂLIGOI HANNA-ALESYIA
MANTA EDUARD-MATEI
MARIN BOGDAN-ADRIAN
MIHĂILĂ DENISA-ALEXANDRA
SICA PATRICIA-GABRIELA
ŞOIMAN DAVID-EDUARD
TIMAR ARSENIE
TOIA ALEXANDRA-MARIA
VI. B (17 elevi)
clasă: sala 28.
limba de predare: maghiară
diriginte: Stefán Bencze-György
BEDO BOTOND
BENKŐ CSABA-BENCE
BERNÁD DÁNIEL
BOKOR DÁVID
FAZAKAS ATTILA
FAZAKAS FERENC
IMREH HELEN
KESE ABA
MANOLE KRISZTA-NIKOLETTA
PAKOCS REBEKA
RÁDULY DÁVID-CSABA
RÁKOSI NÓRA-KLAUDIA
RENDI DÁVID
SZABÓ SARAH
SZAKÁCS MÁRK-DÁVID
TANKÓ EMMA
TIMÁR HUNOR-ISTVÁN
VI. C Waldorf (19 elevi)
clasă: sala 2.
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Papp Ágota
BALÁZS JÁZMIN-KINGA
BEDŐ-KULPINSKI ROLAND
CZEGŐ ÁBEL
DÉNES ZALÁN
ERDEI ISABELA-SOFIA
ERDEI-VERESS ESZTER-GYOPÁR
JÁNOSI BALÁZS
JÓZSI MÁTYÁS
KURTA-ÁRVAY LUCA
MAGDÓ BIBORKA-ANGYALKA
PAPP ESZTER
PETRÁSS IDA-PANNA
RAB-FEJÉR BENDEGÚZ
SIKÓ-BARABÁSI SÁRA
SZABÓ ZSÓFIA
TAMÁS-BARTA DORKA
TINESZ ROLAND
TOADER SZILÁRD
VIRÁG VIOLA
VII. A (14 elevi)
clasă: sala 7.
limba de predare: română
diriginte: Scurtu Tatiana
AGĂBOROAEI ALEXANDRA-ANDREEA
BĂRĂNCEANU RADU-ANDREI
BOGHICI MIRUNA-RALUCA
BUCUR SEBASTIAN-MIHAI
BUZEA RAREȘ-ALEXANDRU
COȘA CĂLIN-ȘTEFAN
JITEA LARISA-DIANA
KOVÁCS TIBOR-FERENCZ
MARȘAVELA DENIS
MIREȚ YANNIS
ŞOIMAN RAUL-YANNIS
STANCIU MARIA-ANTONIA
SZASZ ANASTASIA-MARIA
TĂUT TUDOR
VII. B (22 elevi)
clasă: sala 4.
limba de predare: maghiară
diriginte: Kuti Zsuzsana
BÁLINT KRISTÓF-ISTVÁN
BALOGH BÁLINT-ISTVÁN
BENKŐ ANNABELL
BOTOS SZABOLCS
CZINE MERCÉDESZ-JÁZMINA
DARAGICS TIHAMÉR
DÁVID CSANÁD-ALPÁR
GABOR GABRIELLA-ORSOLYA
GHIOANE GERGŐ-KRISZTIÁN
GYULAI ZSOMBOR
KISS ALPÁR
KOVÁCS HANNA
KURTA BENDEGUZ
MIKLÓS MÁTÉ
MOLNÁR MAGOR
NAGY DÁVID
NAGY TAMÁS
RAB DÁVID
SZKRIDON GERGŐ-ÁKOS
TÉGLÁS ZSANETT
TÉGLÁS ZSÓFIA
VARGA NÓRA
VII. C Waldorf (22 elevi)
clasă: sala 3.
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Szonda Kinga
ÁDÁM BORÓKA
AMBRUS MAJA-RÉKA
ANDRÁS KATA
BENKŐ NÓRA
BERKECZI ZSOLT
BORBÁTH-SZŐCS EMMA
DONÁTH IZABELLA
FÜLÖP FARKAS
GÁL APOR
KOVACS ESZTER
MÉDER ZSÓFIA
MIKE SZABOLCS-GERGŐ
MIKE TAMÁS-BARNA
MIKLÓS ZENKŐ
PAPP MÁRTON
PÉTER BERCEL-REGŐ
PUŢIRAC ORSOLYA
SIKÓ-BARABÁSI SÁMUEL
SMAZENKA TAMÁS
SZEKERES GRÉTA
VARGA ÁDÁM
VETRÓ-BODONI BENCE
VIII. A (20 elevi)
clasă: sala 5.
limba de predare: română
diriginte: Satîrbașa Anca-Liliana
BÂNDEA ANISIA
BODI ANDREI-MĂDĂLIN
BUCELEANU ROLAN RAUL
DEGLI ATTI ALESSANDRO
DRAGOMIR ANTONIO ANDREI
GHIŢĂ IULIA DENISA
IGNAT ALIN MARIAN
LASZLO MATTEO
MOGDA IANIS ȘTEFAN
MOVILĂU DAVIS ȘTAFAN
NYISZTOR ROXANA REBECA
PUȘCĂRĂU MIHAI DRAGOȘ
RUJAN ANA ELENA
SCURTU COSMIN IONUȚ
ȘERBAN OLIVIA
SICĂ RAUL ADRIAN
TAUS ANDREI-OCTAVIAN
TRIFAN DAMIAN CRISTIAN
UNGUREANU ADELINA GABRIELA
VILCU LIVIU GABRIEL
VIII. B (23 elevi)
clasă: sala 6.
limba de predare: maghiară
diriginte: Farkas Attila
BALLO AKOS
BALOG ANITA
BARTOS BALÁZS
DARAGUS DELINKE IRINGÓ
DEÁK MERCÉDESZ-HELÉNA
FARKAS JULIA CHLOE
FILEP ÁLMOS ZSOMBOR
GERGELY HENRIETTA MONIKA
GYÖRGY EDINA
ILYÉS RÓBERT
IORDACHE HAJNALKA BARBARA
KEREKES BERNADETT
KERESZTES ZSUZSÁNNA BEÁTA
KOVÁCS KATINKA
KRÁJNIK SZABOLCS MÁRK
LŐRINCZ SZILÁRD
PÁL ÁBEL
RAB SZILÁRD
RUZSA ANITA ALEXANDRA
SALAMON ÁRPÁD BÉLA
SIMON LÓRÁND
TAMÁS EDINA
TOMA-SZÖLLŐSI SZILÁRD
VIII. C (18 elevi)
clasă: sala 18.
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Tóth Márta
BARTI EMESE
BICSOK MÁTÉ
COMISU CRISTIAN MARIUS
CZEGŐ BOGLÁRKA
FAZAKAS BOGLÁRKA
GYÖRGY KATINKA
KÁDÁR VILLŐ
KARÁCSONY PETRA IRINGÓ
KÁTAI BORÓKA
KURTA-ÁRVAY IZSÓ
ORBÁN DÁNIEL
PETRASS KATALIN BORÓKA
SIMON ZOLTÁN
SZABO ESZTER
SZÁSZ CSONGOR
SZENTE DOROTTYA
TAMÁSI KRISZTIÁN
WINTER ISTVÁN ZEEV