În școala noastră învață 224 de elevi în 12 clase cu învățământ de nivel gimnazial. Predarea se face bilingv, în limba română resp. limba maghiară, cu cadre didactice profesional bine pregătite cu activitate continuă în diferite domenii al învățămîntului (cadre care predau și în alte școli, cadre cu experiențe în învățământul liceal, specialiști din domeniul psihopedagogic, personal activ în diferite comisii de examinare și evaluare, etc.).

Încercăm să oferim condiții favorabile pentru copii ai căror părinți sunt detașați sau plecați cu locul de muncă în străinătate, oferind ajutor în procesul de învățare (after school) și de acomodare în noua formă de viață.

CLASELE DIN NIVELUL GIMNAZIAL

V. A (10 elevi)
limba de predare: română
diriginte: Scurtu Tatiana
AGĂBOROAEI ALEXANDRA-ANDREEA
BĂRĂNCEANU RADU-ANDREI
BUCUR SEBASTIAN-MIHAI
BUZEA RAREȘ-ALEXANDRU
COȘA CĂLIN-ȘTEFAN
KOVAKS TIBOR-FERENCZ
MIREȚ YANNIS
ŞOIMAN RAUL-YANNIS
STANCIU MARIA-ANTONIA
TĂUT TUDOR
V. B (23 elevi)
limba de predare: maghiară
diriginte: Kuti Zsuzsa
BÁLINT KRISTÓF-ISTVÁN
BENKŐ ANNABELL
BOTOS SZABOLCS
CZINE MERCÉDESZ-JÁZMINA
DARAGICS TIHAMÉR
DÁVID CSANÁD-ALPÁR
GABOR GABRIELLA-ORSOLYA
GYULAI ZSOMBOR
KISS ALPÁR
KONYA GABRIELA-BEATRIX
KOVÁCS HANNA
KURTA BENDEGUZ
MIKLÓS MÁTÉ
MOLNÁR MAGOR
NAGY DÁVID
NAGY TAMÁS
RAB DÁVID
SZAKÁCS ZSANETT
SZKRIDON GERGŐ-ÁKOS
TÉGLÁS ZSANETT
TÉGLÁS ZSÓFIA
VARGA HENRIETTA
VARGA NÓRA
V. C Waldorf (22 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Szonda Kinga
ÁDÁM BORÓKA
AMBRUS MAJA-RÉKA
ANDRÁS KATA
BENKŐ NÓRA
BERKECZI ZSOLT
BORBÁTH-SZŐCS EMMA
DONÁTH IZABELLA
FÜLÖP FARKAS
GÁL APOR
KOVACS ESZTER
MÉDER ZSÓFIA
MIKE SZABOLCS-GERGŐ
MIKE TAMÁS-BARNA
MIKLÓS ZENKŐ
PAPP MÁRTON
PÉTER BERCEL-REGŐ
PUŢIRAC ORSOLYA
SIKÓ-BARABÁSI SÁMUEL
SMAZENKA TAMÁS
SZEKERES GRÉTA
VARGA ÁDÁM
VETRÓ-BODONI BENCE
VI. A (17 elevi)
limba de predare: română
diriginte: Satîrbașa Anca
BÂNDEA ANISIA
BUCELEANU ROLAN-RAUL
DEGLI ATTI-ALESSANDRO
DRAGOMIR ANTONIO-ANDREI
GHIŢĂ IULIA-DENISA
IGNAT ALIN-MARIAN
LASZLO MATTEO
MOGDA IANIS-ȘTEFAN
MOVILĂU DAVIS-ȘTAFAN
NYISZTOR ROXANA-REBECA
PETRE ȘTEFAN-ALEXANDRU
PUȘCĂRĂU MIHAI-DRAGOȘ
RUJAN ANA-ELENA
ȘERBAN OLIVIA
SICĂ RAUL-ADRIAN
TRIFAN DAMIAN-CRISTIAN
UNGUREANU ADELINA-GABRIELA
VI. B (20 elevi)
limba de predare: maghiară
diriginte: Farkas Attila
BALLO AKOS
BALOG ANITA
BARTOS BALÁZS
CZOFA LEVENTE
DARAGICS ANDRÁS-ZSOLT
DARAGUS DELINKE-IRINGÓ
DEÁK MERCÉDESZ-HELÉNA
GERGELY HENRIETTA-MONIKA
GYÖRGY EDINA
IORDACHE HAJNALKA-BARBARA
KEREKES BERNADETT
KERESZTES ZSUZSÁNNA-BEÁTA
KRÁJNIK SZABOLCS-MÁRK
PÁL ÁBEL
RAB SZILÁRD
RUZSA ANITA-ALEXANDRA
SALAMON ÁRPÁD-BÉLA
TAMÁS EDINA
TOMA-SZÖLLŐSI SZILÁRD
VITUS DÁVID
VI. C Waldorf (20 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Tóth Márta
BARTI EMESE
BICSOK MÁTÉ
BOKOR RAMONA
COMISU CRISTIAN-MARIUS
CZEGŐ BOGLÁRKA
FAZAKAS BOGLÁRKA
GÁSPÁR ANNA-SAROLTA
GYÖRGY KATINKA
KÁDÁR VILLŐ
KARÁCSONY PETRA-IRINGÓ
KÁTAI BORÓKA
KURTA-ÁRVAY IZSÓ
ORBÁN DÁNIEL
PETRASS KATALIN-BORÓKA
SIMON ZOLTÁN
SZABO ESZTER
SZÁSZ CSONGOR
SZENTE DOROTTYA
TAMÁSI KRISZTIÁN
WINTER ISTVÁN-ZEEV
VII. A (16 elevi)
limba de predare: română
diriginte: Cornea Adriana
BARTOK ALEXANDRU
BORICEANU CRISTIAN-DANIEL
BULARCA ALESSIA-MARIA
COCIȘ ANDREEA-IONELA
DAVID DARIUS-GABRIEL
ENESCU EMANUEL-FLORENTIN
GĂRĂIACU ELECTRA
IULIŞCA ALIN
MARIN ANDREEA-ANAMARIA
MICU RADU-MARIAN
NAGY-LAKATOS SEBASTIAN
NĂSTASE ALEXA-GABRIELA
NISTOR RAREȘ-RĂZVAN
PÎRLOAGA IULIA-MARIA
TANASĂ ALEXIA-ANDREA
ZOLTÁN ANDREI-STEFAN
VII. B (23 elevi)
limba de predare: maghiară
diriginte: Perjessy Kriszta
BÁCS ANDRÁS-MÁRK
BALÁZS KÍRA-MAGDOLNA
CSATÓ BOGLÁR-TIMEA
DINU ATTILA-CSABA
ÉLTES LÉNÁRD
FERENCZ ANETT-KRISZTINA
FÜLÖP GABRIELLA
FÜLÖP VIKTÓRIA
ILYÉS RÓBERT
KOVÁCS ANITA
LŐRINCZ SZILÁRD
MÁLNÁSI NIMROD-BOTOND
PALKÓ MÁRTON
PUSZTAI BOTOND-HUNOR
ROSTÁS RÓBERT-LEONÁRDÓ
SEBESTYÉN ÁGNES
SOÓS ATTILA-LÁSZLÓ
SZAKÁCS BALÁZS
SZIGETI SZABOLCS
TERZA MÁRK-SÁNDOR
TÓDOR BEÁTA
TUSA GERGŐ-NORBERT
ÜKE NOÉMI-BRIGITTA
VII. C Waldorf (16 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Bodor Vilma
ACZÉL KRISZTIÁN-ÁKOS
DONATH TIMEA
FAZAKAS ZSELYKE
FEKETE EDINA-TAMARA
FÜLÖP BOGLÁRKA
HENTER EMESE
KÁDÁR KINCSŐ-BOGLÁRKA
KERESZTÉLY LÁSZLÓ
KÖLLŐ HANGA
KÓSA KRISZTA-EDINA
NÉMETH ZSOMBOR
OLÁH PÉTER
SEBESI KRISTÓF-ZALÁN
SIMÓ ABIGÉL-ZSANETT
TÓTH JANKA
TÓTH ZSÓFIA
VIII. A (21 elevi)
limba de predare: română
diriginte: Adam-Gîrbuleţ Gabriela
CAUSANU NICOLAS-RĂZVAN
CSATLOS EDWIN-CSABA
FISCUTEAN EMANUEL-ANTONIO
LUNGU LARISA-MARIA
LUNGU PAUL-IONUȚ
MĂSAR LUCA
MORARU RĂZVAN
MUNTEANU MĂDĂLIN-ANDREI
OLARIU DENISA-ALESIA
PETER DARIUS-ȘTEFAN
POPICA COSMIN
POPICA LAURENŢIU
PRICOP DAVIDE-MARIAN
RUJAN NICOLETA-RALUCA
SACCARDO LORENZO
STOICA LIDIA-ALEXANDRA
TĂNASE MIHAI-ALEXANDRU
TOȘU DARIUS-PAUL
VOICU CHRISTIAN-ANDREI
VULPE DENIS-COSMIN
ZAMFIR LORIS-NICOLAE
VIII. B (18 elevi)
limba de predare: maghiară
diriginte: Kászoni Suzana
AMBRUS BARNA-BALÁZS
BALLO BELA
BUNA KRISZTIÁN-KEVIN
CZOFA ISTVÁN-JÓZSEF
FAZAKAS NORBERT
FINTA TAMÁS
FORGÁCS ANITA
HORVÁTH TAMÁS
KERCSUJ EDUÁRD
KISS JANOS-ALPAR
KOVÁCS ANTAL-JÓZSEF
KOVÁCS BÁLINT
KRISTÁLY ROLAND-PÉTER
PORZSOLT LORANT-ROLAND
RĂCĂȘAN-KONCZ BARBARA
TÉGLÁS SZABOLCS
TOKOS TIBOR
VERESS MÁTÉ
VIII. C (18 elevi)
limba de predare: maghiară
învățătorul clasei: Somogyi Edina
BICSOK BARBARA
BOÉR GERGŐ
DEÁK ÁKOS
ELEKES ADRIENN-BORÓKA
FERENCZ ANNA
GYÁRFÁS GYOPÁR-BEATRIX
GYÖRGYICZE ÁKOS
HAIM-BRASSAI MILÁN
JÓZSA BERNADETT-KRISZTA
KISS ZÉNÓ
KOVÁCS BALÁZS-KRISTÓF
MÁRTON ÁDÁM
MARUCZA KRISTÓF
NAGY TAMÁS
PUȚIRAC ADRIENN
REBEKA SZENDE
RIGÓ MÁTÉ-HUNOR
SZAKÁCS DÁVID