Catedra de Limba și Literatura Română

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Bodor Vilma limba română tradițional, alternativ V. C
Cornea Adriana limba română tradițional V. A
Munteanu Tatiana limba română, limba franceză tradițional

Catedra de Limba și Literatura Maghiară

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Szonda Kinga limba maghiară tradițional, alternativ VII. C
Vass Rozália limba maghiară tradițional

Catedra de Limbi Străine

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Dumitrașcu Florentina limba franceză tradițional
Kászoni Suzana limba engleză tradițional, alternativ VI. B
Suciu Ioan limba engleză tradițional
Szőcs Mária Magdolna limba germană tradițional, alternativ

Catedra de Matematică

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Perjessy Kriszta matematică tradițional V. B
Péter Médi matematică tradițional, alternativ VI. C

Catedra de Științe ale Naturii

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Kisgyörgy Blanka biologie tradițional
Kiss Julianna fizică, chimie tradițional
Kuti Zsuzsa geografie tradițional, alternativ VII. B
Satîrbașa Anca fizică, chimie tradițional VIII. A

Catedra de Științe Sociale

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Adam-Gîrbuleţ Gabriela istorie tradițional VI. A
Bardócz Tünde religie reformată tradițional
Bartha Alpár religie unitariană tradițional
Mocanu Teodor-Florian religie ortodoxă tradițional
Ráduly-Faragó Szidónia religie catolică tradițional
Vitek Daróczi Norbert Lehel istorie tradițional

Catedra de Educație Fizică și Artă Plastică

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Bucsi Emese educație fizică tradițional, alternativ
Dumitraşcu Constantin educație fizică tradițional VII. A
Tamás Ibolya desen tradițional
Tóth Márta muzică tradițional, alternativ
Váncsa Attila educație fizică tradițional

Catedra de Educație Tehnologică și Informatică

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Andor Dalma informatică tradițional
Csomós Gábor tehnologie alternativ
Dobrean Maria-Viorica informatică, tehnologie tradițional
Oltean Cristina tehnologie tradițional
Szőcs Emese informatică, tehnologie tradițional, alternativ

Catedra de Psihopedagogie

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Gîrbuleț Anda psihologie tradițional
Papp Ágota psihologie tradițional, alternativ VIII. B
Váncsa Enikő psihologie tradițional

Catedra de învățători

Cadru didactic Forma de învățământ Clasă
1. Alexandrescu Gabriella tradițional II. A
2. Bajcsi Erika tradițional II. B
3. Benedek Judit tradițional I. A
4. Costache Rodica tradițional IV. A
5. Fábián Vera tradițional III. B
6. Incze Mária tradițional IV. B
7. Incze Mária-Beáta alternativ II. C
8. Konát Eszter alternativ I. C
9. Mezei Iringó tradițional pregătitoare B
10. Miklós Xénia alternativ pregătitoare C
11. Musteaţă Maria tradițional pregătitoare A
12. Pál Rozália tradițional I. B
13. Papp Judit alternativ III. C
14. Sikó-Barabási Eszter alternativ IV. C
15. Szilágyi Erzsébet tradițional III. A

Catedra de educatori

Cadru didactic Forma de învățământ Grupă
1. Bede Melinda tradițional combinată A
2. Berde Enikő prelungită mare D
3. Busuioc Adriana prelungită mijlocie A
4. Coman Anca prelungită mijlocie A
5. Comisu Mónika-Rita prelungită mică C
6. Crăcuț Ramona prelungită mare A
7. Csiszér Erzsébet prelungită mijlocie C
8. Décsei Zsuzsánna prelungită mică C
9. Dodan Cornelia prelungită mică B
10. Dudás-Csiki Blanka prelungită mică D
11. Gajdó Tünde prelungită mijlocie C
12. Kiss Tímea prelungită mică D
13. Kozma Tünde prelungită mijlocie B
14. Manole Mirela prelungită mare B
15. Muntean Loredana prelungită mică A
16. Nagy Csilla-Emilia prelungită mare D
17. Olteanu Adriana prelungită mică A
18. Orosz Boglárka prelungită mare C
19. Panțîru Diana prelungită mică B
20. Sanda Cătălina prelungită mare A
21. Stroie Doina tradițional combinată B
22. Szilvási Melinda prelungită mare C
23. Tănăsoiu Sânziana prelungită mare B
24. Varga Ildikó prelungită mijlocie B

Documente atașate