Catedra de Limba și Literatura Română

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Bodor Vilma limba română tradițional, alternativ VII. C
Cornea Adriana limba română tradițional VII. A
Scurtu Tatiana limba română, limba franceză tradițional V. A

Catedra de Limba și Literatura Maghiară

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Sala Krisztina limba maghiară tradițional
Szonda Kinga limba maghiară tradițional, alternativ V. C

Catedra de Limbi Străine

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Derzsi Erika limba engleză tradițional
Kászoni Suzana limba engleză tradițional, alternativ VIII. B
Nemes Csilla limba germană tradițional, alternativ
Sándor Réka limba franceză tradițional
Stefán Bence limba engleză tradițional
Szabó Beáta limba germană tradițional

Catedra de Matematică

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Bende Izabella matematică alternativ
Kelemen Izabella matematică alternativ
Mátyás Mátyás matematică tradițional, alternativ
Perjessy Kriszta matematică tradițional VII. B
Satîrbașa Anca matematică, fizică, chimie tradițional VI. A

Catedra de Științe ale Naturii

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Kisgyörgy Blanka biologie tradițional
Kuti Zsuzsa geografie tradițional, alternativ V. B
Satîrbașa Anca matematică, fizică, chimie tradițional VI. A
Száraz Levente fizică, chimie tradițional, alternativ
Téglás Ákos fizică tradițional

Catedra de Științe Sociale

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Adam-Gîrbuleţ Gabriela istorie tradițional VIII. A
Bardócz Tünde religie reformată tradițional
Bartha Alpár religie unitariană tradițional
Mocanu Teodor-Florian religie ortodoxă tradițional
Nagy Gellért istorie tradițional
Negrea Romeo religie ortodoxă tradițional
Ráduly-Faragó Szidónia religie catolică tradițional
Szabó Szabolcs istorie tradițional

Catedra de Educație Fizică și Artă Plastică

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Csulak Noémi educație fizică alternativ
Farkas Attila educație fizică tradițional, alternativ VI. B
Mákszem Olga educație fizică tradițional
Somogyi Edina desen alternativ VIII. C
Tamás Ibolya desen tradițional
Török János educație fizică tradițional
Tóth Márta muzică tradițional, alternativ VI. C
Váncsa Eszter educație fizică tradițional

Catedra de Educație Tehnologică și Informatică

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Andor Dalma informatică tradițional
Csomós Gábor tehnologie alternativ
Dobrean Maria-Viorica informatică, tehnologie tradițional
Szőcs Emese informatică, tehnologie tradițional, alternativ

Catedra de Psihopedagogie

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Gîrbuleț Anda psihologie tradițional
Papp Ágota psihologie tradițional, alternativ
Váncsa Enikő psihologie tradițional

Catedra de învățători

Cadru didactic Forma de învățământ Clasă Secție
1. Alexandrescu Gabriella tradițional IV. A română
2. Bajcsi Erika tradițional IV. B maghiară
3. Benedek Judit tradițional III. A română
4. Ciorici Ana Alina tradițional 0. A română
5. Costache Rodica tradițional I. A română
6. Fábián Vera tradițional 0. B maghiară
7. Incze Mária tradițional I. B maghiară
8. Incze Mária-Beáta alternativ IV. C maghiară
9. Konát Eszter alternativ III. C maghiară
10. Mezei Iringó tradițional II. B maghiară
11. Mikola Edith alternativ II. C maghiară
12. Musteaţă Maria tradițional II. A română
13. Pál Rozália tradițional III. B maghiară
14. Papp Judit alternativ 0. C maghiară
15. Sikó-Barabási Eszter alternativ I. C maghiară

Catedra de educatori

Cadru didactic Forma de învățământ Grupă Secție
1. Bede Melinda prelungită mijlocie C maghiară
2. Berde Enikő prelungită mijlocie D maghiară
3. Bratosin Aurelia prelungită mijlocie B română
4. Comisu Mónika-Rita prelungită mare C maghiară
5. Cozma-Stroie Andreea prelungită mijlocie B română
6. Csiszér Erzsébet prelungită mică C maghiară
7. Décsei Zsuzsánna prelungită mare C maghiară
8. Dodan Cornelia prelungită mare B română
9. Ferencz Szerena prelungită mare D maghiară
10. Gajdó Tünde Réka prelungită mică C maghiară
11. Istrate Mirela Carmen prelungită mică A română
12. Kiss Tímea prelungită mare D maghiară
13. Kozma Tünde prelungită mică B maghiară
14. Manole Monica Mirela scurtă combinată A română
15. Mihalache Adriana Maria prelungită mică A română
16. Muntean Loredana prelungită mare A română
17. Nagy Csilla-Emilia scurtă combinată B maghiară
18. Nedelia Ramona Georgiana prelungită mijlocie A română
19. Olteanu Elena Adriana prelungită mare A română
20. Panțîru Diana prelungită mare B română
21. Sanda Cătălina prelungită mijlocie A română
22. Szilvási Melinda prelungită mijlocie C maghiară
23. Varga Beáta prelungită mijlocie D maghiară
24. Varga Ildikó prelungită mică B maghiară