Catedra de Limba și Literatura Română

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Bănică Oana-Maria limba română, limba franceză tradițional
Bărbătei Aliz-Andrea limba română tradițional
Bodor Vilma limba română tradițional, alternativ VIII. B
Cornea Adriana limba română tradițional VIII. A

Catedra de Limba și Literatura Maghiară

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Szonda Kinga limba maghiară tradițional, alternativ VI. C

Catedra de Limbi Străine

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Dumitrașcu Florentina limba franceză tradițional
Kászoni Suzana limba engleză tradițional, alternativ V. B
Suciu Ioan limba engleză tradițional
Szabó Beata-Blanka limba germană tradițional

Catedra de Matematică

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Perjessy Kriszta matematică tradițional
Péter Médi matematică tradițional, alternativ V. C

Catedra de Științe ale Naturii

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Kisgyörgy Blanka biologie tradițional
Kiss Julianna fizică, chimie tradițional
Kuti Zsuzsa geografie tradițional, alternativ VI. B
Lazăr Carmen fizică, chimie tradițional VII. A

Catedra de Științe Sociale

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Adam-Gîrbuleţ Gabriela istorie tradițional V. A
Bagoly Zoltán istorie tradițional
Bardócz Tünde religie reformată tradițional
Bartha Alpár religie unitariană tradițional
Mocanu Teodor-Florian religie ortodoxă tradițional
Ráduly-Faragó Szidónia religie catolică tradițional

Catedra de Educație Fizică și Artă Plastică

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Benedek Magdolna muzică, desen tradițional, alternativ
Bucsi Emese educație fizică tradițional, alternativ
Dumitraşcu Constantin educație fizică tradițional VI. A
Miklós Csaba desen tradițional
Szántó Orsolya muzică tradițional

Catedra de Educație Tehnologică și Informatică

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Andor Dalma informatică tradițional
Dobrean Maria-Viorica informatică, tehnologie tradițional
Szőcs Emese informatică, tehnologie tradițional, alternativ

Catedra de Psihopedagogie

Cadru didactic Materie Forma de învățământ Clasă
Gîrbuleț Anda psihologie tradițional
Papp Ágota psihologie tradițional, alternativ VII. B
Váncsa Enikő psihologie tradițional

Catedra de învățători

Cadru didactic Clasă Forma de învățământ
Alexandrescu Gabriella I. A tradițional
Benedek Judit pregătitoare A tradițional
Berekméri Mihály IV. B tradițional
Costache Rodica III. A tradițional
Fábián Vera II. B tradițional
Incze Mária III. B tradițional
Incze Mária-Beáta I. C alternativ
Konát Eszter pregătitoare C alternativ
Miklós Xénia IV. C alternativ
Musteaţă Maria IV. A tradițional
Pál Rozália pregătitoare B tradițional
Papp Judit II. C alternativ
Pozna Gabriella I. B tradițional
Sikó-Barabási Eszter III. C alternativ
Szilágyi Erzsébet II. A tradițional

Catedra de educatori

Cadru didactic Grupă Forma de învățământ
Bede Melinda combinată A tradițional
Berde Enikő mijlocie D prelungită
Buraga-Vîlcu Lavinia-Maria mică A prelungită
Comisu Mónika-Rita mare C prelungită
Cozma-Stroie Andreea mică A prelungită
Crăcuț Ramona mijlocie A prelungită
Csiszér Erzsébet mică C prelungită
Décsei Zsuzsánna mare C prelungită
Dodan Cornelia mare A prelungită
Dudás-Csiki Blanka mare D prelungită
Gajdó Tünde mică C prelungită
Kiss Tímea mare D prelungită
Kozma Tünde mică B prelungită
Manole Mirela mijlocie B prelungită
Mihalache Adriana mijlocie B prelungită
Muntean Loredana mare B prelungită
Nagy Csilla-Emilia mijlocie D prelungită
Olteanu Adrian mare B prelungită
Panțîru Diana mare A prelungită
Sanda Cătălina mijlocie A prelungită
Stroie Doina combinată B tradițional
Szilvási Melinda mijlocie C prelungită
Varga Beáta mijlocie C prelungită
Varga Ildikó mică B prelungită

Documente atașate