În Grădinița cu Program Prelungit “Pinocchio”, arondată școlii noastre, sunt educați 259 de copii în 13 grupe.

Activitatea instructiv-educativă se desfăşoară în limba română şi maghiară. Educarea şi îngrijirea copiilor este asigurată de cadre didactice bine pregătite, ajutate și de personal de îngrijire, și asistentă medicală. De funcţionarea în condiţii favorabile a grădiniţelor răspund și cadre didactice auxiliare şi personal muncitor de întreţinere.

GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL

combinată A (14 copii)
secția:
educatoare: Manole Monica Mirela
APOSTICĂ OCTAVIAN-MATEI
BLEDEA MAIA-SOFIA
CAZACU MATEI-MARIAN
CUIBAR ERIC-ANDREI
DIACONU FRANCESCA-NICOLETA
DINU MARIA
GHICAN BOGDAN-ANDREI
HAMAR ARANKA
HOBOI IULIA
ISĂCILĂ ANDREI-ȘTEFAN
MIHĂIESCU DAVID-CRISTIAN
PIDDUBNIAK KIRA
PÎRVU BIANCA-ELENA
VÎLCAN DENISA-FLORINA
combinată B (22 copii)
secția:
educatoare: Nagy Csilla-Emilia
ÁDÁM ZSELYKE
BALLÓ BOGLÁRKA
CUCU TAMARA-DIANA
FADGYAS ESZTER-LARA
FÜLÖP LARA
GECSE HANNA
ILYÉS BENCE
ILYÉS FANNI
ILYÉS VIVIEN
IOJĂ DEBORA
KOVÁCS ÁRON-KRISTÓF
KOVÁCS KRISZTIÁN
KOVÁCS OTTÓ-MÁRK
KRISTÁLY ZSUZSA-SZENDE
ÖRDÖGH BARBARA
RUZSA ZOLTÁN-ATTILA
SEBESTYÉN HANNA
SIMON KRISZTIÁN
VARGA EDINA
VERESS ANNA-FRUZSINA
VIȘOIU-BALÓ ERIK-ROBERT
ZSIGMOND TAMÁS

 

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT

mică A (18 copii)
secția: română
educatoare: Istrate Mirela Carmen, Mihalache Adriana Maria,
APOSTOL DAVID-JAMES
BARBU ANDREEA-ȘTEFANIA
BOGHIAN SOFIA-ELENA
BRATOSIN SOFIA-MARIA
DÎRJAN LIVIU
FARCAȘ BEATRICE-JASMINE
HERȚEG EFREM
KISGYORGY MAYA
LOMORA BIANCA-MARIA
LUPȘOR GEORGE-EUGEN
MĂMĂLIGOI ELIZABETHA-FLORENTINA
MILU AYLIN
MORARU ILINCA-ELENA
NEMESNICIUC LAVINIA-MARIA
PĂDURARU COSTEL-GABRIEL
POPINA NATALIA
SIGMOND SÁNDOR-MATTEO
UNGUREANU BOGDAN-CASIAN
mică B (21 copii)
secția: maghiară
educatoare: Kozma Tünde, Varga Ildikó,
BAGOLY ZOLTÁN
BOGYÓ DOMINIK-NÁTHÁN
BULARCA FERNANDA
CUCU DELIA-ALICE
ERŐS MAYA
FŰLŐP ANNA-ÁGNES
GÁBOR MAGOR
GABOS HANNA-BARBARA
IANCU KRISZTIÁN
KÁDÁR DOMINIK
KATONA ROLAND
KULCSÁR ZSOLNA
KURTA MILÁN
LÁSZLÓ DÁVID
MATE AJSA-ZSOFIA
MIKLOS FANNI-FLORA
MOLNÁR JÁZMIN-PETRA
RACASAN SUSANNA
SIMON MÁRK-TIBOR
TISCHLER-BOGDÁN BALÁZS
VLĂDĂREANU PETRU-KRISTIAN
mică C (20 copii)
secția: maghiară
educatoare: Csiszér Erzsébet, Gajdó Tünde Réka,
BENKŐ BRIGITTA-DORKA
DEÁK MAGOR
DEÁK-SZÉP MÁRTON
ERCSE ZONGA
GELEI MÁRK-KRISZTIÁN
GERÉB DÁNIEL
ILYÉS SZABOLCS
JAKAB LÁSZLÓ-ZALÁN
KOVÁCS PATRIK
KOVER ADAM
MAGYAROSI BENETT
SAJGÓ NORA
ȘELARU ADELA-ELENA
SUTO HANNA
SZABO-SZMOLKA PETRA
SZÁSZ CSANÁD
SZÉP PÉTER
TORRÓ YVETT-INGRID
VERES MAGOR
VRENCIAN PETRA-DOROTTYA
mică D (0 copii)
secția:
educatoare:
mijlocie A (19 copii)
secția: română
educatoare: Nedelia Ramona Georgiana, Sanda Cătălina,
AILENEI ANASTASIA
BALAN DENIS-CRISTIAN
BEJAN MIHAI-ALEXANDRU
BEJAN ZARA-ANA
COMAN PATRICK-IANNIS
IORDACHE EDUARD-ANDREI
MĂCIUCĂ-VEREȘ RAFAEL
MAKOS LUANA-ELENA
MARC ALEXANDRU-NICOLAS
MIHĂESCU DARIA-MARIA
MOISE MATEI
ONU ALEXANDRU-IOAN
PÎNDARU DAVID-ANDREI
POZNA-POP ANDREI
ROTUNDU-COJOCARU ALEXANDRU
SAUCIUC AMALIA-MARIA
ȘERBAN ANA
SILYE ÉVA
TĂNĂSOIU ILINCA
mijlocie B (21 copii)
secția: română
educatoare: Bratosin Aurelia, Cozma-Stroie Andreea,
ADORJÁN CARLA-REBECA
BALAN DARIA-ALEXANDRA
BENGHEA ADRIAN-MARIAN
CHIȘ KRISZTIÁN
CIOBOTARU DANIEL-ANDREI
CURCĂ LUANA-CRISTINA
DELIU ANA-MARIA
FILIP EDUARD-FLORIN
GAL VALERIAN-ȘTEFAN
GURZUN ELIZA-ANDREEA
ILIE ALEXANDRA-IOANA
LÁZÁR PATRICK
LUPEANU RAISA-NICOLAE
MAN DARIUS-ȘTEFAN
NEDEA ALEXANDRU
NEMESNICIUC LUCA-STEFAN
RĂDEANU MATEI-VLAD
SOARE TUDOR
TANASE DAVID-MATEI
TANCZOS ROBERT-MIHAI
TRANDAFIR MATEI-ȘTEFAN
mijlocie C (18 copii)
secția: maghiară
educatoare: Bede Melinda, Szilvási Melinda,
BAKAI KINCSO-BARBARA
BÁLINT KRISTÓF
CZINE HELEN-NATALIA
FARKAS-FLOREA MAGOR
FODOR BORÓKA-ORSOLYA
FÜLÖP MÁRK-SZABOLCS
GAJDÓ MÁRK
NAGY KRISZTIÁN
SIMON SZILÁRD-ERIK
SZÁSZ HANNA
SZEKELY IRIS-MARIA
TÓTH ESZTER
TOTH HUBA
VARGHA ANNA-FANNI
VASILACHE NÁTÁN-DÁNIEL
VLĂDĂREANU TAMÁS
ZINTZ ALEXA-SZOFIA
ZSIGÓ ÁLMOS
mijlocie D (17 copii)
secția: maghiară
educatoare: Berde Enikő, Varga Beáta,
AIOANEI MATE
BEDŐ ADÉL-RENÁTA
BENE HUNOR
BUSLIG LEHEL
CINTOS ATILLA
DAROCZ ALIZ-BARBARA
DOBOLYI MATE-ROBERT
FARKAS BALÁZS
GYENGE NÓRA
HERGELEGIU ROBERT-BALAZS
JOZSA AKOS
KODRA FANNI-AMANDA
PETER BOTOND
PETER ZSOMBOR
SZÉKELY HUNOR
SZŐCS NÁNDOR
VINTILĂ-VERESS BERNADETT
mare A (24 copii)
secția: română
educatoare: Muntean Loredana, Olteanu Elena Adriana,
AVRAM YANIS
BÂNDEA ANDREI
BENȚA SOFIA-ANDREEA
CÂNDEA EMMA-SOFIA
CHIRIȚĂ MARIA-ANTONIA
CRĂCIUN IULIA-SOFIA
DÎRJAN MIHAELA
DRAGOMIR ANTONIA-CRISTINA
ENACHE ALESSIA-IOANA
FLOREA EMANUEL-MIHAI
HERȚEG MATEI
HULBAN INES-SINZIANA
IACOB DARIUS-IONUȚ
IVAȘCU DARIA-ȘTEFANIA
KOVÁCS LAURA
LUNGU KEVIN-ADRIAN
MICU MATEI-ADRIAN
MILU AYAN
NAGY DENIS-ALEXANDRU
NEAGOE VICTOR
PALU SOFIA-MARIA
POPESCU EMA-OLIVIA
PRUTIANU EDUARD
SHEVCHENKO ARTUR
mare B (22 copii)
secția: română
educatoare: Dodan Cornelia, Panțîru Diana,
ANGHEL NATALIA-IOANA
BOER LUCA
BOILĂ EDUARD-ȘTEFAN
BORCSA KINCSŐ
CIMPOAE IZABELA
CSIBI SEBASTIAN-RAZVAN
FLOREA SOFIA-MARIA
GRUBISICS VIKTÓRIA
GUGOASA EVA-NATALIA
LASCU ȘTEFANIA-IZABELLA
LOMORA CRISTIAN
LUNGU CRISTIAN-NICOLAE
MAGYAROSI DORKA
MANIGA ION-DOMINIC
MICU DENISA-MARIA
NECHITA FILIP-IOAN
OPREA ANISIA
PETRICAN MARIA-ȘTEFANIA
SÎRMĂ ANASTASIA-MARIA
TANASE TUDOR-SERBAN
TICUȘAN GHEORGHE-DAVID
ZSIGA SERGIU-MIHAI
mare C (23 copii)
secția: maghiară
educatoare: Comisu Mónika-Rita, Décsei Zsuzsánna,
BAGOLY MIHÁLY
BALIGA TAMÁS-ÖRS
BALOGH ERIKA-ANNA
BENCZE ANNA
BENKŐ SZÓFIA
CSEKE ANNA
CSIKI BENCE-ZOLÁN
ERDÉLYI CSENGELLE
FARKAS RENESMEE-VIVIEN
GECSE CSABA-BENCE
GYEPESI ÁDÁM
KAJCSA CHRISTIAN
MÁRTON HUNOR-JÓZSEF
PAKUCS IZABELLA
PATAKI ÁBEL
PÉTERFI LAURA
PETHES NOEL
PETO IRINGO
SOARE-CSOMA BIANKA
TOKOS-MUZSNAI ZSOLT
USATE ADRIENN-KRISZTINA
VERES IZABELLA
ZINTZ VANESSZA-BARBARA
mare D (20 copii)
secția: maghiară
educatoare: Ferencz Szerena, Kiss Tímea,
BERDE ADAM
BURGĂ ELIZA-INGRID
DEÁK ZSELYKE
DEÁK-SZÉP HUNOR
DUKA AKOS
GYURKA ERIK
HEGEDÜS TAMÁS
JUHOS FANNI
KOCSIS DAVID
MAGYAROSI MÁTÉ-LEVENTE
MATÉ FRIDA
POR-ROSNYAI ÁKOS
PRÉDA-TOMÁȘ EDINA
SÁRGA NIMRÓD-ISTVÁN
SZŐCS NÓRA
SZÖVÉRFI FANNI
TANKO HUNOR
TÖRÖK ÁKOS
TORRÓ MILÁN-ERIK
VARGA NOEL