VIII. A
secția: română
diriginte: Satîrbașa Anca-Liliana
forma de învățământ: tradițional

1. BÂNDEA ANISIA
2. BODI ANDREI-MĂDĂLIN
3. BUCELEANU ROLAN RAUL
4. DEGLI ATTI ALESSANDRO
5. DRAGOMIR ANTONIO ANDREI
6. GHIŢĂ IULIA DENISA
7. IGNAT ALIN MARIAN
8. LASZLO MATTEO
9. MOGDA IANIS ȘTEFAN
10. MOVILĂU DAVIS ȘTAFAN
11. NYISZTOR ROXANA REBECA
12. PUȘCĂRĂU MIHAI DRAGOȘ
13. RUJAN ANA ELENA
14. SCURTU COSMIN IONUȚ
15. ȘERBAN OLIVIA
16. SICĂ RAUL ADRIAN
17. TAUS ANDREI-OCTAVIAN
18. TRIFAN DAMIAN CRISTIAN
19. UNGUREANU ADELINA GABRIELA
20. VILCU LIVIU GABRIEL

VIII. B
secția: maghiară
diriginte: Farkas Attila
forma de învățământ: tradițional

1. BALLO AKOS
2. BALOG ANITA
3. BARTOS BALÁZS
4. DARAGUS DELINKE IRINGÓ
5. DEÁK MERCÉDESZ-HELÉNA
6. ÉLTES LÉNÁRD
7. FARKAS JULIA CHLOE
8. FILEP ÁLMOS ZSOMBOR
9. GERGELY HENRIETTA MONIKA
10. GYÖRGY EDINA
11. ILYÉS RÓBERT
12. IORDACHE HAJNALKA BARBARA
13. KEREKES BERNADETT
14. KERESZTES ZSUZSÁNNA BEÁTA
15. KRÁJNIK SZABOLCS MÁRK
16. LŐRINCZ SZILÁRD
17. PÁL ÁBEL
18. RAB SZILÁRD
19. RUZSA ANITA ALEXANDRA
20. SALAMON ÁRPÁD BÉLA
21. SIMON LÓRÁND
22. TAMÁS EDINA
23. TOMA-SZÖLLŐSI SZILÁRD
24. VITUS DÁVID

VIII. C
secția: maghiară
învățătorul clasei: Tóth Márta
forma de învățământ: Waldorf

1. BARTI EMESE
2. BICSOK MÁTÉ
3. COMISU CRISTIAN MARIUS
4. CZEGŐ BOGLÁRKA
5. FAZAKAS BOGLÁRKA
6. GYÖRGY KATINKA
7. KÁDÁR VILLŐ
8. KARÁCSONY PETRA IRINGÓ
9. KÁTAI BORÓKA
10. KURTA-ÁRVAY IZSÓ
11. ORBÁN DÁNIEL
12. PETRASS KATALIN BORÓKA
13. SIMON ZOLTÁN
14. SZABO ESZTER
15. SZÁSZ CSONGOR
16. SZENTE DOROTTYA
17. TAMÁSI KRISZTIÁN
18. WINTER ISTVÁN ZEEV

ELEVI ABSOLVENȚI DIN ANII PRECEDENȚI

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: Apostu Lăcrămioara Constanța

Bartok Alexandru
Boriceanu Cristian-Daniel
Bularca Alessia-Maria
Cociș Andreea-Ionela
David Darius-Gabriel
Enescu Emanuel-Florentin
Gărăiacu Electra
Iulişca Alin-Cristian
Lucaciu Denis-Ştefan
Marin Andreea-Anamaria
Marin Rareş-Andrei
Micu Radu-Marian
Movilău Alexander
Nagy-Lakatos Sebastian
Năstase Alexa-Gabriela
Nistor Rareș-Răzvan
Pîrloaga Iulia-Maria
Szőcs Andrea-Barbara
Tanasă Alexia-Andrea
Zoltán Andrei-Stefan

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Perjesy Kriszta

Bács András-Márk
Csató Boglár-Timea
Dinu Attila-Csaba
Ferencz Anett-Krisztina
Fülöp Gabriella
Fülöp Viktória
Imreh Naómi
Kovács Anita
Málnási Nimrod-Botond
Palkó Márton
Pusztai Botond-Hunor
Sebestyén Ágnes
Soós Attila-László
Szakács Balázs
Szigeti Szabolcs
Terza Márk-Sándor
Tódor Beáta
Tusa Gergő-Norbert
Üke Noémi-Brigitta

VIII.C Waldorf
limba de predare: maghiară
diriginte: Bodor Vilma

Aczél Krisztián-Ákos
Donath Timea
Fazakas Zselyke
Fekete Edina-Tamara
Henter Emese
Kádár Kincső-Boglárka
Keresztély László
Köllő Hanga
Kósa Kriszta-Edina
Németh Zsombor
Oláh Péter
Sebesi Kristóf-Zalán
Simó Abigél-Zsanett
Tóth Janka
Tóth Zsófia

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: Adam-Gîrbuleţ Gabriela

Causanu Nicolas-Răzvan
Csatlos Edwin-Csaba
Fiscutean Emanuel-Antonio
Lungu Larisa-Maria
Lungu Paul-Ionuț
Măsar Luca
Moraru Răzvan
Munteanu Mădălin-Andrei
Olariu Denisa-Alesia
Peter Darius-Ștefan
Popica Cosmin
Popica Laurenţiu
Pricop Davide-Marian
Rujan Nicoleta-Raluca
Saccardo Lorenzo
Stoica Lidia-Alexandra
Tănase Mihai-Alexandru
Toșu Darius-Paul
Voicu Christian-Andrei
Vulpe Denis-Cosmin
Zamfir Loris-Nicolae

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Kászoni Suzana

Buna Krisztián-Kevin
Czofa István-József
Fazakas Norbert
Finta Tamás
Forgács Anita
Horváth Tamás
Kercsuj Eduárd
Kiss Janos-Alpar
Kovács Antal-József
Kovács Bálint
Kristály Roland-Péter
Porzsolt Lorant-Roland
Răcășan-Koncz Barbara
Téglás Szabolcs
Tokos Tibor
Veress Máté

VIII.C Waldorf
limba de predare: maghiară
diriginte: Somogyi Edina

Bicsok Barbara
Boér Gergő
Deák Ákos
Elekes Adrienn-Boróka
Ferencz Anna
Gyárfás Gyopár-Beatrix
Györgyicze Ákos
Haim-Brassai Milán
Józsa Bernadett-Kriszta
Kiss Zénó
Márton Ádám
Marucza Kristóf
Nagy Tamás
Puțirac Adrienn
Rebeka Szende
Rigó Máté-Hunor
Szakács Dávid

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: Suciu Ioan

Chiriță Ioana-Alexandra
Iovita Anisia-Maria
Mămăligoi Iannyis-Daniel
Obreja Andrei-Daniel
Obreja Dennise-Raul
Orban Denisa-Ioana
Șerban Alexandra
Sică Norbert-Gabriel
Tiron Angela-Maria
Varga Andrei-Massimilian
Vârtosu Alexandra
Veres Melania-Ramona

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte:
Kuti Zsuzsa

Ambrus Barna-Balázs
Antal Tamás-Bence
Ballo Bela
Bardocz Adorján
Bodor László
Dombi Edvárd-Dániel
Gabor Mark
Geréb Gellért
Hosszú Szabolcs-Hunor
Imreh Hanna-Kriszta
Kászoni Hunor
Márk Balázs
Mocsi Klaudia
Nagy Tikva-Kamilla
Petred Timea
Stefán Bettina
Szabó Mária
Szász Krisztina-Natalia
Szigeti Botond
Tompos Tamás-Robert
Varga Dorottya

VIII.C Waldorf
limba de predare: maghiară
diriginte:
Szonda Kinga

Albert-Nagy Anett
Balogh László-Attila
Bedő Anna
Bicsok Anett
Bodor Szende
Borbáth-Szőcs Ödön
Dávid Gergő-Dániel
Demeter Krisztián
Kacsó Botond
Kacsó Gergely
Kádár Boróka
Köllő Anna-Villő
Mike Tamás-Norbert
Miklós Zonga
Nagy Anita-Szabrina
Pakocs Dorka-Fruzsina
Pál Timea-Adrienn
Rabb Ábel
Virág Anna
Welbanks Anna-Heather
Zelenák Dávid

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: Satîrbașa Anca

Azamfirei Adina
Biliboc Ingrid-Alexia
Chicet Petru-Marian
Imbrea Alexandra-Rafaela
Ion Codruța-Maria
Mămăligoi Rolland
Mihály Bence
Năstase Luisa-Maria
Palu Alex
Pop Gheorghe-Alexandru
Racolțea Rahela
Rădulescu Eric-Robert
Sas Gabriela
Simon Krisztián
Soare Andrea-Aurelia
Tăraş Adrian
Zaharia David-Gabriel

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Papp Ágota

Bălănică Szabolcs-Csanád
Bartos Anett-Adelhaida
Bernád Roland
Bicsak Gergő
Bodosi Balázs-Zoltán
Boér Csongor
Bokor Anita-Orsolya
Botos Norbert
Daragics Zsanett
Dima Tihamér
Farkas Timea
Fugaru-Szőcs Blanka-Paula
Haim-Brassai Márk
Incze Mihály
Jakab Bernadett-Zsanett
Kánya Áron
Kiss Eszter-Debora
Nagy Roland-Károly
Préda Norbert
Szabó Renáta
Székely Hunor

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: Cornea Adriana

Mămăligoi Alex-Adrian
Nagy Aurora-Efigénia
Odobeșteanu Iustinin-Ștefan
Omușoru Laura-Gabriela
Peter Iustin-Mihai
Pîrvu Răzvan-Ionuț
Prahovean Raul
Schipor Adriana
Stan Anca-Maria
Ştefănescu Andrei
Tanasă Sebastian-Valentin
Toma Antonio-Mihai
Văcariu Andrei-Claudiu
Vlădărean-Bucuraș Andreea-Larisa
Zeican Alexandru-Ioan

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Bodor Vilma

Bakk Arnold
Bartos Irisz-Manga
Béla Zsuzsána
Bende Richárd-Sándor
Bende Szilárd
Biliboc Anita
Bitai Boglárka
Buna Orsolya
Czófa Henrik-Attila
Dávid Zsuzsánna-Judith
Halmágyi Márk
Jakabfi Csenge
Kátai Hanna
Langer Kinga-Szerénke
Mihály Márk-Csaba
Mocsel Szabolcs
Molnár Emese
Molnár Ríka-Csengelle
Nagy Attila
Nagy Szabolcs-Róbert
Szafta Norbert-Szilárd
Szakács Robert-Levente
Van Dooren Richard-Theodorus
Varga Csanád
Vásárhelyi Magor

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: Adam-Gîrbuleţ Gabriela

Avieriță Viviana-Juliána
Chioveanu Andrei
Cochi Anamaria
Cocriș Alexandru
Dabija Eduard-Nicușor
Florescu Mihai-Gabriel
Iacob Loredana-Nicoleta
Nagy Szilárd-Zoltán
Nichifor Eduard-Levente
Pătrașcu Claudiu-Romulus
Saitoș Daniel-Claudiu
Sică Andreea-Izabela
Țigănuș Andreea
Trandafir Roxana-Beatrix
Tudorel Maria-Sorina
Zanet Ștefan-Daniel

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Péter Médi

Albert Adrian
Bakk Edmond-Richárd
Bokor-Pál Noémi
Dombi Debora-Ida
Forgács Tamás-Roland
Gaál-Konya Krisztián
Gáspar Norbert
Gecző Noémi
Incze Yvette
Kercsuj Richárd
Kertész Ábrahám-István
Koródi Arnold
Mihály Szabolcs
Murceg Rajmond-Attila
Papp Nimród
Pethő Csongor
Vékony Kitty

VIII.C
limba de predare: maghiară
diriginte: Benedek Magdolna

Bedő Csaba
Bedő Ignác
Dénes Annamária-Kinga
Fábián Kriszta
Gergely Soma
György Mónika
Kalányos Izabella-Melinda
Ormai Ivett-Eszter
Steigerwald Ede-Jácinta
Szabó Emilia-Krizántin
Szabó Lajos

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: C-tin. Dumitrașcu

Aparaschive Octavian-Silvestru
Bernád Noémi-Orsolya
Florescu Claudia-Daniela
Gerebenes Róbert
Năpar Silviu-Casian
Palu Norbert-Marian
Popa George-Alexandru
Vasile Ariana-Cătălina

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Müller Martin

Antal Orsolya-Krisztina
Balázs Szabolcs-Róbert
Boldizsár Beáta
Botos Eszter
Deák Kincső
Dobos Dávid
Kanyó Henrietta
Karácson Tibor
Kovács-Barabás Hunor
Lukács Orsolya
Mereuță Arnold
Ruzsa Csaba-Norbert
Suciu Alfréd
Vitus Zsuzsánna

VIII.A
limba de predare: maghiară
diriginte: Szonda Kinga

Antal Hortenzia-Anita
Bodor Andrea
Bokor Timea Beatrix
Buna Magdolna
Cseplo Anett-Regina
Czofa Melinda-Emese
Gecő Afroditte-Barbara
Hatházi Alexandru-Norbert
Joó Jennifer-Bernadett
Kató-Molnos Richárd
Kovács Botond
Kovács Szabolcs
Kucsván Edina
Mocsel Nikoletta
Simon Zoltán-Lóránt

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Kuti Zsuzsanna

Bedő Zsolt-Nándor
Bodor Roland
Csürös Andrea
Fazakas Emma
Lőrincz-Deák Ákos
Luca Noel
Păcurariu-Nagy Izabella
Pusztai Ferenc-Csaba
Székely Szilárd

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: C-tin Dumitraşcu

Ciobotaru Carmina
Frăţean Denes Flavius
Mămăligoi Norbert
Minescu Anna Cristina
Pustaniu Rafael
Sas Alexandru
Sas Victor Constantin
Tătar Mădălin Cătălin
Voicu Denisa Georgiana

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Bardócz Tünde

Bagoly György
Biro-Szabó Andrea
Both Hunor
Gercuj Rajmond
Hobán Csaba András
Iosvay Kinga Gabriella
Kajtár Orsolya
Kismihály Beatrix
Kocsis Roland Zsombor
Kolozsi Timea Anita
Kolumbán Márton
Nyisztor Szende
Szántó Erzsébet Beáta
Szűcs Lóránt
Ugri Vivien Orsolya

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: C-tin Dumitraşcu

Bernad Brigitta-Adrien
Borician Camelia
Chicet Claudia-Mariana
Creţu Botond
Dinulescu Andreea-Alexandra
Irimia Crina-Lidia
Ivan Mihaela-Sorina
Moldovan Mihai-Dorin-Gabriel
Vasii Nicoleta-Adina

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Váradi József

Apa Kinga-Timea
Bakos Andrea
Bartos Lajos-Csaba
Deák Tibor
Dobondi Orsolya-Beáta
Erdélyi Panna
Hobán Csaba-András
Incze Paula
Lőrincz Róbert-József
Oláh Hanga-Zsuzsanna
Péterffy Csaba
Sikó Norbert-András
Tana Szidónia
Ugri Vivien-Orsolya
Vaszi Szende

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: Bodor Wilma

Buţerchi Robert
Chiper Edgar-Lucian
Ciobanu Ana-Maria
Constantin Lidia-Mihaela
Creţui Sebastian
Demşa Iulia-Denisa
Demşa Roxana
Frâncu Mădălin
Iştoc Marian-Ieronim
Matieş Laurenţiu
Minescu Cristian
Nagy István-Roland
Szép Boglárka
Ţocu Cosmin Daniel

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Müller Martin

Barabás Mária
Bedő László-Zsolt
Biró Ferenc
Csiki Robert
Fazakas Edgár
Hobán Csaba
Kolumbán Katalin
Lázár Hunor-Levente
Mirtsa Roland
Oláh Mónika
Soos Kinga
Szakács Emőke
Turi Anette

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: C-tin Dumitraşcu

Demeter Bernadett-Beata
Demșa Sebastian
Șaitos Alexandra
Țifrea Norbert-Alexandru

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Szonda Kinga

Bálint Norbert
Barabás László-Zsolt
Biró Márta
Dánér Orsolya-Magdolna
Donáth Cinthia-Szidónia
Duka Norbert
Farkas Imre-Szabolcs
Héjja Eszter
Joó Erika-Johanna
Joó Róbert-Szabolcs
Kányádi Norbert
Karda Csaba
Préda Róbert
Szabó Szende
Tana Kriszta-Edina
Tüysüz-Tüncay Botond
Wenzl Wivien-Andrea
Zoltáni Gyula

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: Muşat Maria-Antoaneta

Anei Elisabeta
Brustan Petrică
Cioflec Flavius
Demșa Alexandru-Gabriel
Demșa Ana-Maria
Găban Bianca
Gherghe Maria-Cosmina
Herciu Simona-Cristina
Huțu Bogdan-Alexandru
Lingurar Daniela
Movileanu Daniel-Petrică
Nedelca Alexandra
Papp Cătălin-Mihai
Pipaș Mihai-Alexandru
Prepeliță Alexandru
Radu Ionuț-Mihail
Rosin Daniel
Stanciu Ludmila-Mădălina
Ticușan Dumitru-Sabrin

VIII.B
limba de predare: română
diriginte: Stănoescu Nina

Chiriac-Bucur Sorina-Daniela
Dubălaru Benone
Odobeștean Valerică
Richerd Daniel
Székely Csaba

VIII.C
limba de predare: maghiară
diriginte: Kuti Zsuzsa

Ambrus Andrea
Belle Zsolt
Bilibok Arnold
Birta Andrea
Bodó-Rápolti Réka
Ciani József
Csoma Richárd
Domokos Szidónia
Imreh Károly-Róbert
Márton Alpár
Oláh Andrea
Pădureanu Sintia-Ramona

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: C-tin Dumitraşcu

Andrişan Raul-Sebastian
Benza Claudia
Brustan Cristina-Roxana
Ciubotaru Narcis-Lucian
Deaconu Eugen-Boby
Georza Adrian-Doru
Ghepeş Cristian
Ghercă Andreea
Hăinelă Bernadett-Amalia
Mihalache Denisa-Nicoleta
Omuşoru Lavinia
Panchiosu Daniel-Alexandru
Penciu Ştefania
Tincă Antonia-Carina
Vlad Andrei-Constantin
Vlădărean Tudor

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Keresztes Enikő

Andok Arnold-Attila
Balázs Levente
Bartha Szende
Bedő Sándor-Zsolt
Bujdos Gellért
Csutak Tünde-Éva
Farkas Szabolcs
Goga Izabella
Goga Timoteus
Horváth Attila
Kucsván Szilárd
László Enikő
Lőrincz Hajnalka
Mihály Szende-Annamária
Molnár Zsolt
Nagy Csaba
Tana Katalin
Tüysüz Timea-Tumay
Zoltáni Boglárka

VIII.A
limba de predare: română
diriginte: Kisgyörgy Blanka

Balint Izabella Iulia
Bordianu Claudia
Brânduşan Adrian
Calenciuc Ioan-Doru
Ciocan Ionela
Ciuraru Roberto
Cotologea Cristina-Ioana
Coviţă Victor-Andrei
Enache Roxana
Gherghe Valeriu-Alexandru
Herciu Adriana-Luana
Milea Alexandru-Vlăduţ
Molnar Andrei-Mihai
Penciu Adrian
Podaru Marina-Larisa
Sava Ovidiu-Adrian
Şerban Răzvan-Florin
Tamaş Alexandra
Tătar Cornel-Emanuel
Vrâncean Vlad-George

VIII.B
limba de predare: maghiară
diriginte: Váradi József

Bartha Szabolcs
Bercovici Timea-Szónia
Berde István
Bogdán Róbert
Csutak Róbert-Magor
Farkas Jonathán
Fejős Tamás-Márk
Hobán Timea-Erzsébet
Huntai Tünde
Kertész Attila-István
Kolumbán Kincső Csengelle
Kovács Hunor-Attila
Módi Etelka
Oláh János-Attila
Pataki Sándor
Préda Zsolt
Ruzsa Adél
Statutul elevului: link aici